Olimpia wygrywa w pierwszym sparingu (+wideo)

› piłka nożna ponad rok temu    21.01.2017
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
Olimpia wygrywa w pierwszym sparingu (+wideo) fot. elblag.net

Zwycięsko rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej piłkarze elbląskiej Olimpii. W pierwszym sprawdzianie formy (21 stycznia) na boisku przy Skrzydlatej podopieczni trenera Adama Borosa pokonali trzecioligowy zespół GKS-u Przodkowo 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w drugiej połowie Anton Kolosov. W barwach Olimpii wystąpił testowany zawodnik Łukasz Soszyński z Zagłębia II Lubin.

Żółto-biało-niebiescy do treningów powrócili przed 2 tygodniami. W trakcie przygotowań sztab trenerski zaplanował serię sprawdzianów z różnymi rywalami. Pierwszym był GKS Przodkowo, a ostatni zostanie rozegrany 25 lutego z drugim zespołem Legii Warszawa.

W spotkaniu z trzecioligowcem trener Boros wystawił dwie jedenastki. Okazję do gry otrzymało 22 piłkarzy, w tym m.in. testowany przez klub jako zastępstwo dla Adama Wolaka Łukasz Soszyński z Zagłębia II Lubin czy Bartosz Szymanowski. Soszyński jako jedyny otrzymał od trenera więcej czasu na pokazanie swoich umiejętności, ale ciężko po 60 minutach określić jego przydatność dla drużyny. U większości zawodników widać jeszcze długi rozbrat z piłką i do swojej normalnej formy piłkarze Olimpii będą dochodzić z kolejnymi tygodniami. Gracze z Przodkowa grali ambitnie i dlatego potrafili przeciwstawić się długo rywalom. O wygranej przesądził doświadczony Anton Kolosov, który w 66 minucie wykazał się skutecznością pod bramką. Wynik już się nie zmienił i elblążanie wygrali skromnie 1:0.

Olimpia Elbląg - GKS Przodkowo 1:0 [0:0]

ZKS: Daniel (Jóźwiak) - Bukacki (Maciążek), Niburski (Iwanowski), Kubowicz (Wenger), Pietroń (Balewski), Sokołowski (Szuprytowski), Bojas (Ressel), Lisiecki (Piceluk), Stępień (Rozumowski), Bartkowski (Kolosov), Soszyński (Szymanowski).

Trener: Adam Boros.