Olimpia nie miała kłopotów z Kościerzyną. Nowy zawodnik

› piłka nożna ponad rok temu    16.07.2014
Michał Libuda
komentarzy 3 ocen 16 / 94%

W meczu sparingowym rozegranym na stadionie przy ul. Moniuszki zespół Olimpii Elbląg ławo wygrał 2-0 z Kaszubią Kościerzyna. Bramki dla gospodarzy zdobywali Kamil Kopycki oraz Wesołowski. W składzie zagrał Damian Szuprytowski znany z występów w Elblągu.

Gdy grał w Concordii Elbląg był wyróżniającym się zawodnikiem. Pokazywał niezłą technikę, wizję gry, czasem zdobywał bramki. W rundzie rewanżowej poprzedniego sezonu występował w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki.

Olimpia w pierwszej części ustaliła rezultat spotkania. W 7 minucie podanie z głębi pola przejął Kopycki i posłał piłkę w długi róg bramki rywala. Podwyższył Wesołowski w 20 minucie wykorzystując podanie Ressela w polu karnym. Potem gospodarze pozwolili na więcej Kaszubii jednak przeciwnik nie był w stanie zagrozić bramce Mateusza Imianowskiego. Najlepszej okazji nie wykorzystał Łuczak trafiając w słupek. Również Anton Kołosow oraz Kamil Kuczkowski w dogodnych okazjach nie umieścili piłki w bramce. W 65 minucie ładna akcja Kamila Graczyka z Jakubem Wojtkiewiczem, który trafił w poprzeczkę. W końcówce rywalizacji Oleg Ichim próbował zdobyć gola strzałem z rzutu wolnego z 30 metrów jednak bramkarz zdołał obronić.

- Zamierzamy dogadać się z testowanymi zawodnikami. Jak na razie trudno powiedzieć czy będziemy jeszcze kogoś sprawdzać. W Pucharze Polski naszym rywalem jest Calisia jednak nie wiadomo czy przyjedzie - mówi trener Adam Boros.

W sztabie szkoleniowym nie będzie już Dariusza Kaczmarczyka, który prawdopodobnie będzie pełnił funkcję koordynatora grup młodzieżowych.

Olimpia Elbląg - Kaszubia Kościerzyna 2-0 (2-0)

Bramki: Kopycki 7', Wesołowski 20'

Olimpia Elbląg: I połowa Imianowski - Szawara, Maciążek, Czerniewski, Kowalczyk, Stępień, Kuczkowski, Ressel, Kopycki, Kołosow, Wesołowski, II połowa Tułowiecki - Zieliński, Firlej, Ichim, Szuprytowski, Graczyk, Wojtkiewicz, Pietrewicz, Raduszko, Pietroń, Bojas