Olimpia Elbląg wygrywa z Concordią. Zobacz bramki

› piłka nożna ponad rok temu    26.05.2015
komentarzy 3 ocen 11 / 100%

W Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych zespół Olimpii Elbląg wygrał przy ul. Moniuszki 3-1 z Concordią. Bramki dla gospodarzy zdobywali Dominik Pawłowski, Szymon Łachacki oraz Bartosz Kozłowski, natomiast dla klubu z Krakusa trafił Piotr Gromek. Gospodarze byli skuteczniejszym zespołem, który potrafił wykorzystać błędy rywala.

Podopieczni trenera Janusza Buczkowskiego mieli od pierwszych minut więcej okazji bramkowych. Mimo tego to Concordia w 5 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne, miała groźną sytuację. W pierwszej części to po zagraniach ze stałych fragmentów było najwięcej ciekawych akcji. Najlepszą okazję dla Olimpii miał Kacper Korkliniewski, który główą niecelnie strzelił na bramkę Concordii.

W drugiej połowie działo się zdecydowanie więcej. Pawłowski wbiegł w 50 minucie w pole karne i był faulowany. Chwilę potem wykorzystał rzut karny. Olimpia przyspieszyła i tylko nieskuteczna postawa gospodarzy sprawiła, że Concordia nadal miała szansę na zdobycie punktów. W 66 minucie piękny strzał z 30 metrów Gromka i piłka wpadła w dalszy słupek bramki gospodarzy. To był jednak łabędzi śpiew Pomarańczowych. W 79 minucie Damian Kozak zagrał wzdłuż bramki do Łachackiego, który wykorzystał błąd obrońcy i z bliska trafił między słupki. W końcówce Kozak podał do niepilnowanego Kozłowskiego, który w pierwszym kontakcie z piłką zdobywa bramkę.

Olimpia Elbląg - Concordia Elbląg 3-1 (0-0)

Bramki: Pawłowski 50' - k., Łachacki 79', Kozłowski 80' - Gromek 66'