› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Ogólnopolskie Spotkania Taneczne SPONTAN 2018. Zespoły mogą zgłaszać udział do 15 kwietnia

› taniec ponad rok temu    9.04.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Ogólnopolskie Spotkania Taneczne SPONTAN 2017,Ogólnopolskie Spotkania Taneczne SPONTAN 2017, fot. nadesłane

Do 15  kwietnia br. zespoły taneczne z całego kraju, mogą się zgłaszać do walki o Grand Prix, jubileuszowej edycji Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych SPONTAN 2018!

Jeszcze przez kilka dni do 15 kwietnia zespoły taneczne z całej Polski mogą zgłaszać swój udział w tegorocznej, 15stej edycji Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych SPONTAN organizowanych przez warszawski Dom Kultury Dorożkarnia. Dotychczasowe wydarzenia udowodniły, jak ogromny talent i potencjał drzemie w amatorskich grupach tanecznych, a każdego roku poziom umiejętności uczestników rośnie. Festiwal cieszy się coraz większą popularnością. Na początku maja, w Teatrze Roma w Warszawie, amatorskie grupy taneczne z całej Polski po raz kolejny staną do walki o Grand Prix festiwalu SPONTAN.

Ogólnopolskie Spotkania Taneczne SPONTAN to konkurs organizowany  przez Dom Kultury Dorożkarnia w Warszawie. Celem imprezy jest popularyzacja różnorodnych form ruchowo-tanecznych wśród dzieci i młodzieży, artystyczna konfrontacja dorobku amatorskich, młodzieżowych zespołów tańca i ruchu, doskonalenie umiejętności warsztatowych uczestników oraz nawiązywanie współpracy między ośrodkami kultury. W przeglądzie bierze udział młodzież (gimnazjum, szkoła średnia, studenci), zespoły i grupy taneczne (oprócz formacji tańca towarzyskiego, zespołów folklorystycznych oraz grup cheerleaders), działające w ośrodkach kultury, klubach, szkołach itp. 

Z sali gimnastycznej na deski Teatru Roma

SPONTAN przez lata kształtował swoją formę, zmieniał nazwę i miejsce prezentacji. Pierwsze edycje odbywały się w małej Sali gimnastycznej na warszawskich Siekierkach. Z roku na rok, kiedy zainteresowanie konkursem rosło, festiwal przeniósł się na deski Teatru Buffo, Teatru Polskiego, Sali Kongresowej oraz Teatru Muzycznego Roma. W dotychczasowych edycjach wzięły udział zespoły taneczne z blisko 100 miejscowości w Polsce, a w Jury Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych SPONTAN zasiadały takie osobistości ze świata kultury i sztuki, jak: Ilona Molka, Krzysztof Adamski, Karol Urbański, Wojciech Kępczyński, Ewa Błaszczyk, Izabela Milewska, Dorota Szpetkowska, Krzysztof Ryzlak, Zofia Rudnicka, Jirina Nowakowska, Robert Śliżewski, Jarosław Domin, Bartosz Figurski, Anna Głogowska, Michał Piróg, Katarzyna Kizior, Piotr Galiński, Anna Jujka, Jakub Frydrychewicz, Adam Góral.

Zmagania uczestników tegorocznej edycji oceniać będą m.in.: MICHAŁ PIRÓG - tancerz, choreograf, prezenter, działacz społeczny; juror programu "You Can Dance", prowadzący program "Top Model"; BARTOSZ FIGURSKI - aktor i tancerz (absolwent PWST w Krakowie oraz Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu). Był solistą w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie, prowadzi również działalność związaną z tańcem współczesnym i teatrem fizycznym. Na stałe współpracuje z Teatrem Tańca ZAWIROWANIA w Warszawie, gdzie współtworzy choreografię do spektakli; ANNA MICHALAK-PAWŁOWSKA - Dyrektor Ośrodka Działań Artystycznych Dorożkarnia w Warszawie.

Zmagania uczestników równolegle oceniać będzie również Jury Młodzieżowe, w skład którego wejdą tancerze Teatru Tańca TEST, działającego od 2005 roku przy DK Dorożkarnia. https://www.facebook.com/teatrtancatest/.

GRAND PRIX 14. Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych SPONTAN 2017 Jury konkursowe, po obejrzeniu 61 prezentacji w wykonaniu 47 zespołów tanecznych z 18 miast Polski,  przyznało zespołowi:

TEATR TAŃCA ALACARTE z Pyskowic. W kategorii ETIUDA TANECZNA I miejsce zajęła ARABESKA z Lublina, w kategorii TANIEC JAZZOWY  I miejsce przyznano grupie FOCUS z Warszawy, a w kategorii INNE PROPOZYCJE TANECZNE   formacji  ATOM z Białegostoku.

Zgłoszenia – ostatni dzwonek!

Zainteresowane zespoły mogą zgłosić udział w festiwalu do 15 kwietnia 2018 za pośrednictwem strony: http://daa.pl/SPONTAN_zgloszenie_formularz.

Regulamin i karta uczestnika dostępne są również pod adresem:

 http://daa.pl/SPONTAN_regulamin_i_karta_zgloszenia.

Swój udział potwierdziły dotychczas zespoły z: Andrychowa, Białegostoku, Bielsko-Białej, Gdańska, Kielc, Legionowa, Lublina, Siemianowic Śląskich,  Warszawy, Krakowa, Morawicy, Poznania, Tarnowskich Gór, Białej Podlaskiej i Żor.

15. Ogólnopolskie Spotkania Taneczne SPONTAN 2018 odbędą się 5 maja 2018 r. w Teatrze Roma w Warszawie.

http://www.teatrroma.pl/

Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowe informacje:

http://www.spontan.dorozkarnia.pl/

https://www.facebook.com/SpontanOgolnopolskieSpotkaniaTaneczne/

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.