› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Oficer Rowerowy będzie uczyć elblążan prawidłowej jazdy po mieście

› inne ponad rok temu    10.05.2013
Bartosz Ponichtera
komentarzy 2 ocen 3 / 67%
A A A
Oficer Rowerowy będzie uczyć elblążan prawidłowej jazdy po mieście fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Wzrastający ruch rowerowy, który już od kilku lat obserwujemy na ulicach naszego miasta jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Bowiem im więcej osób zdecyduje się zostawić swoje auto przed domem i wybierze rower do przemieszczania się po Elblągu tym przyjemniejszym miejscem do życia będzie nasze miasto.

Większa liczba nowych rowerzystów to także zwiększone ryzyko popełniania różnych błędów związanych z brakiem praktyki i niedostateczną znajomością przepisów ruchu drogowego. Dlatego zapraszamy osoby rozpoczynające swoją przygodę z komunikacją rowerową na bezpłatne WARSZTATY MIEJSKIEJ JAZDY NA ROWERZE.

Dla kogo 
Warsztaty, organizowane w ramach Programu Bezpieczny Elbląg - Współdziałanie i Aktywizacja Społeczna, są przeznaczone dla osób pełnoletnich, które mają niewielkie doświadczenie w poruszaniu się rowerem po Elblągu. Udział indywidualny osób niepełnoletnich jest możliwy, o ile posiadają one kartę rowerową, a ich opiekunowie wyrażą pisemną zgodę na udział w warsztatach. Maksymalną ilość uczestników będących z jednym instruktorem określamy na 8 osób.

Jak będziemy się uczyć
Każde spotkanie składać się będzie z dwóch części: prezentacji oraz praktycznej nauki w ruchu ulicznym z instruktorem. Trasa może być opracowana na żądanie grupy lub zarekomendowana przez instruktora.

Podczas prezentacji będzie okazja, żeby dowiedzieć się o najważniejszych przepisach dotyczących rowerzystów i bezpiecznym przemieszczaniu się po Elblągu oraz wszelkich innych kwestiach poruszonych przez rowerzystów. Wspólnie z konsultantem będzie też można opracować optymalną trasę dojazdu rowerem z domu do pracy lub szkoły w celu porównania, ile czasu zajmie dojazd rowerem w konfrontacji z dotychczasowymi środkami lokomocji.

W części praktycznej będzie okazja do przejazdu po mieście pod opieką instruktora, który pokaże jak bezpiecznie pokonać mijane skrzyżowania, kiedy jechać jezdnią, kiedy drogą dla rowerów, a kiedy można chodnikiem. Instruktor wskaże też newralgiczne punkty podróży, ze zwróceniem szczególnej uwagi na kwestię pierwszeństwa na skrzyżowaniach i przejazdach rowerowych.

Każde spotkanie będzie trwało 2 godziny, z czego około 1,5 godziny będą trwały zajęcia terenowe. Na rowerze będziemy mieli do przejechania nie więcej niż 5-10 km.

Kto będzie szkolił?
Elbląski Oficer Rowerowy i funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu legitymujący się dużym doświadczeniem w poruszaniu się rowerem po Elblągu. Możliwy i mile widziany jest też udział innych rowerzystów posiadających stosowne doświadczenie i czujących się na siłach szkolić innych.

Zgłoszenia 
Aby umówić się na zajęcia proszę o zgłoszenie na adres marek.kamm@umelblag.pl w tytule wpisując WARSZTATY ROWEROWE. W treści proszę podać czego oczekuje się po spotkaniu (co sprawia Tobie trudność, czego się obawiasz, czego nie umiesz) oraz zawrzeć jak najwięcej informacji o sobie, np.: w jakich rejonach miasta chciałbyś trenować jazdę? jakie tematy najbardziej Ciebie interesują: przewóz dzieci, zakupów itp.? podaj swoje najczęstsze cele podróży ( praca, szkoła, sklep, park, plac zabaw itp.) jakie terminy warsztatów preferujesz? jakie masz dotychczasowe doświadczenie rowerowe? czy posiadasz prawo jazdy i czy używasz samochodu?

Gdzie i kiedy spotykamy się po raz pierwszy?
Elbląska Tawerna Tortuga na Bulwarze Zygmunta Augusta będzie miejscem naszego spotkania, gdzie podczas festynu rowerowego zaczniemy I edycję warsztatów. Każdy przybywa na swoim rowerze 11 maja o godzinie 12.00.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ dwa znaki
ponad rok temu 2
A bezpieczny oficer zaczął zakładać kask?
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NoName
ponad rok temu ocena: 100%  1
Szkoda tylko że ten oficer rowerowy zamiast budować porządne drogi dla rowerów to bawi się w jakieś kontrapasy. I w dodatku zachęca także młodych ludzi do jazdy po ulicach miasta, gdzie jest największe zagrożenie dla rowerzystów, wielu kierowców traktuje rowerzystę jak powietrze.
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.