dd Obóz dla młodzieży polonijnej i Międzynarodowy Turniej Tańca w Ostródzie
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Obóz dla młodzieży polonijnej i Międzynarodowy Turniej Tańca w Ostródzie

› taniec 10 miesięcy temu    8.05.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Obóz dla młodzieży polonijnej i Międzynarodowy Turniej Tańca w Ostródzie

W dniach 7-14 maja 2018 r. w Ostródzie będzie miał miejsce obóz taneczno-kondycyjny zakończony profesjonalnym turniejem tańca.

Do udziału w pierwszym z planowanych obozów sportowych zgłosiło się ponad 30 uczniów ze szkół polskich na Łotwie, Ukrainie oraz w Kaliningradzie. Uczestnicy przyjadą do Ostródy w dn. 7 maja, gdzie przez kilka dni intensywnie będą przygotowywać się do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Tańca, którego organizatorem jest Klub Tańca Sportowego FOCUS Olsztyn (Turniej FTS – 12 maja 2018r., Turniej dla kategorii:  HIP HOP, JAZZ, MODERN JAZZ, DISCO-DANCE, KATEGORIA OPEN, DEBIUTY – 13 maja 2018r.).

Młodzież, startująca w turnieju skorzysta z wielu zajęć sportowych, m.in. zajęć fitness / gimnastyka / joga oraz treningów pod okiem wykwalifikowanych instruktorów tańca

Pary startujące w Turnieju FTS będą doskonalić umiejętności oraz technikę podczas indywidualnych konsultacji z instruktorem z klubu FOCUS.

Oprócz intensywnych treningów młodzież znajdzie również czas na poznanie Polski m.in. poprzez wycieczki edukacyjno-rekreacyjne m.in. do Olsztyna i Torunia, będzie miała szansę na doskonalenie języka polskiego poprzez kontakt z młodzieżą polonijną z innych krajów. W programie pobytu znajdą się także wycieczki do kina, na kręgle czy też basen.

Organizatorem obozu taneczno-kondycyjnego dla młodzieży polonijnej jest Stowarzyszenie „Wspólnota Polska"  w ramach długoletniej już  akcji „Lato z Polską" . Zadanie współfinansowane jest w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami.

W 2012 roku w Domu Polonii w Ostródzie Stowarzyszenie „Wspólnota Polska" powołało do życia projekt pod nazwą Polonijny Ośrodek Przygotowań Sportowych.  Porozumienie o współpracy zostało zawarte pomiędzy Uniwersytetem Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie, Urzędem Miasta w Ostródzie i Oddziałem Warmińsko – Mazurskim Stowarzyszenia Wspólnota Polska. 

W ramach Polonijnego Ośrodka Przygotowań Sportowych Wspólnota Polska organizuje profesjonalne obozy sportowe, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerską. 

Oferta obozów Polonijnego Ośrodka Przygotowań Sportowych w Ostródzie na 2018 r.

 • Obóz taneczno-kondycyjny zakończony profesjonalnym Turniejem Tańca w Ostródzie, 7-14 maja 2018 r.
 • „Young Volleyball Polonia Cup 2018” - obóz siatkarski, 14-20 maja 2018r.
 • „Young Football Cup 2018” – międzynarodowy turniej halowej piłki nożnej, 30.09-6.10.2018 r.
 • „Polbasket 2018 – Polacy razem” – VIII edycja turnieju koszykarskiego, 11-17 listopada 2018 r.

Siedziba Ośrodka Polonijnych Przygotowań Sportowych znajduje się w Domu Polonii w Ostródzie (hoteldompoloniiostroda.pl).

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.