dd Nowoczesne zawody pełne energii
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Nowoczesne zawody pełne energii

› taniec ponad rok temu    18.05.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Nowoczesne zawody pełne energii fot. nadesłane

Zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń do Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych. Warto więc zarezerwować sobie czas i 28 maja odwiedzić Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu, żeby na żywo zobaczyć młodych i uzdolnionych tancerzy z całej Polski.

Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne to turniej, który jest organizowany przez CSE „Światowid" już od 18 lat. Cieszą się one dużą popularnością nie tylko w Elblągu, ale też poza nim. Na zawody zgłaszają się uczestnicy z całej Polski i podobnie jest w tym roku. Do konfrontacji zgłosiło się 132 indywidualnych uczestników, 48 duetów, 74 formacje i 15 miniformacji z naszego miasta, ale także z okolic Trójmiasta, Warszawy, Torunia i Słupska.

- Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne są najbardziej barwnymi i energetycznymi zawodami, jakie organizujemy – mówi Zyta Wrzos z Centrum Tańca „Promyk". - Stawiają na różnorodność, ale dominują przede wszystkim nowoczesne i energiczne formy taneczne. Na scenie może pojawić się każdy styl, z wyłączeniem tańca towarzyskiego i ludowego.

Zawody podzielono na kilka kategorii tanecznych: od tych najbardziej nowoczesnych, jak hip-hop, dancehall i disco dance, aż po bardziej subtelne formy i taniec współczesny.

Tancerzy będzie oceniać pięcioosobowa komisja sędziowska, w skład której wejdą Anna Haracz (pedagog tańca współczesnego i improwizacji), Daria Zulewska (specjalistka od dancehallu), Rafał Milcewicz (uczestnik 5. edycji programu You Can Dance oraz instruktor hip-hopu), Jowita Czarnecka-Tereba (właścicielka szkoły tańca Jowita Fitdance) oraz Katarzyna Łukaszewska (instruktorka tańca nowoczesnego).

- Konfrontacje są doskonałym miejscem dla uczestników, by rozwijali swoje pasje i spełniali marzenia – mówią organizatorzy. – Podczas turnieju można podpatrzyć nowe trendy, zapoznać się z różnymi stylami tanecznymi i nawiązać znajomości z osobami o podobnych zainteresowaniach.

Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne odbędą się 28 maja od godziny 10:00 na sali widowiskowo-sportowej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu. Zawody zostaną rozegrane w trzech kategoriach wiekowych: do 11 roku życia, 12-15 lat i powyżej 15 lat. Zawodnicy będą startować według podanych kategorii - od najmłodszych do najstarszych.

Bilety w cenie 10 złotych można nabyć w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" (na prawo od wejścia do budynku przy pl. Jagiellończyka 1).

Autor: Sebastian Czarnecki

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.