› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Niespodzianka w Malborku: Pomezania - Meble Wójcik 30:33

› piłka ręczna ponad rok temu    12.12.2012
Bartosz Ponichtera
komentarzy 0 ocen 6 / 100%
A A A
Niespodzianka w Malborku: Pomezania - Meble Wójcik 30:33 fot. www.ksmeblewojcikelblag.pl

Przed tym meczem mało kto dawał naszym zawodnikom szansę na zdobycie choćby punktu. W sobotę (8 grudnia) Elblążanie utarli jednak nosa niedowiarkom i sprawili bardzo miłą niespodziankę swoim kibicom, których widoczna grupa zjawiła się w hali w Malborku. Wygrali z tamtejszą Pomezanią 33:30.

W początkowych minutach pierwszej połowy elblążan postraszył Grzegorz Perwenis, który do stanu 6:5 trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Po początkowej grze bramka za bramkę goście zaliczyli 4 celne rzuty z rzędu i doprowadzili do stanu 8:10 w 18. minucie. Po tym niezłym fragmencie na 6 bramek malborczyków zdobytych przez 2 zawodników: Łukasza Cieślaka i Michała Derdzikowskiego nasi gracze odpowiedzieli jedynie 2 trafieniami Damiana Spychalskiego. Wtedy to Pomezania wyszła na prowadzenie 15:12. Ostatnie pięć minut należało jednak znów do zawodników Grzegorza Czapli. Wyrównująca bramkę na 16:16 tuż przed zakończeniem pierwszej odsłony zdobył z kontrataku Maciej Dawidowski.

Po zmianie strony wciąż rywalizacja była bardzo wyrównana. Przełomowy okazał się fragment między 44. a 49. minutą, kiedy to nasi gracze zdobyli 4 bramki z rzędu, od stanu 24:23 doprowadzając do 24:27. Podopieczni Igora Stankiewicza potrafili się zbliżyć jedynie do stanu 27:28 i 28:29. W 57. minucie po trafieniu Jakuba Fonferka na tablicy ukazał się wynik 29:32. Wtedy stało się jasne, że 2 punkty pojadą do Elbląga.

Zwycięstwo nad wyżej notowanym przeciwnikiem bardzo cieszy. Z bardzo dobrej strony pokazali się bramkarze - Marek Wróbel i Henryk Rycharski, a w końcówce spotkania z rzutu karnego nie dał się pokonać Jacek Krawczyk. W polu imponowali skuteczny w obronie i ataku Leszek Michałów, waleczny Michał Gryz oraz mądrze rozgrywający akcje Jakub Fonferek. Szczególnie w pierwszej odsłonie aktywny był Tomasz Maluchnik, a dobrą zmianę dał wspomniany już Spychalski. W ważnych momentach do bramki trafiali skrzydłowi.

Dodajmy, że Pomezania zajmowała - i mimo porażki dalej zajmuje - 3. miejsce w tabeli. Nasza ekipa przesunęła się na 6. lokatę, wyprzedzając Warmię Olsztyn.


Polski Cukier Pomezania Malbork - Meble Wójcik Elbląg 30:33 (16:16)

Pomezania: R. Kądziela, Sibiga - Cieślak 11 (3/4), Derdzikowski 6, Perwenis 4, Cielątkowski 3 (0/1), Babicki 3 (1/2), Walasek 2, Boneczko 1, Czarnecki, Hanis, Kawczyński, Jaszczyński
kary: 4 minuty (Walasek, Derdzikowski)

Meble Wójcik: Wróbel, Rycharski, Krawczyk - Michałów 9 (5/5), Gryz 7, Dukszto 3, Grablewski 3, Szczepański 3, Spychalski 2, Dawidowski 2, Maluchnik 2, Fonferek 2, Ośko (0/1), Malandy
kary: 10 minut (Michałów, Gryz, Spychalski, Maluchnik, Fonferek)

www.ksmeblewojcikelblag.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.