› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Nauka jazdy na deskorolce - najlepsze porady na początek

9 miesięcy temu    23.12.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Nauka jazdy na deskorolce - najlepsze porady na początek

Jazda na deskorolce to fantastyczny sposób na spędzanie wolnego czasu, zapoznaj się z naszym artykułem i zacznij uprawiać ten wspaniały sport

Więc zdecydowałeś, że nadszedł czas, by spróbować jazdy na deskorolce i zastanawiasz się jak zacząć?

Po pierwsze, jak każdy inny sport i rekreacja, skateboarding jest czymś, na co musisz poświecić czas, jeśli masz zamiar go opanować. Żaden pojedynczy artykuł nie nauczy cię wszystkiego, co musisz wiedzieć, ale jest kilka ważnych wskazówek i rzeczy, które musisz znać zanim wejdziesz na deskę po raz pierwszy - zwłaszcza jeśli nie chcesz się zranić!

Celem tego artykułu jest dostarczenie przydatnych rad dla początkujących, którzy dopiero uczą się jeździć na deskorolce.

1. Wybór odpowiedniej deskorolki

Przy zakupie pierwszej deskorolki należy zadać sobie kilka pytań. Możesz czuć się zdezorientowany w lokalnym sklepie z deskorolkami, ponieważ sprzedają one wiele różnych stylów i marek desek. Chociaż może być kuszące, aby uzyskać jedną z najlepszych deskorolek na rynku, lepiej jest pohamować zapędy - a to obejmuje uzyskanie "wolniejszej" deskorolki.

Jeśli jesteś nowy, nie chcesz zaczynać od deskorolki, która jest przeznaczona do dużych prędkości i robienia fantazyjnych sztuczek, z kilku powodów. Po pierwsze, są one droższe i chcesz się upewnić, że skateboarding jest sportem, który będzie Ci się naprawdę podobał, zanim zainwestujesz większe pieniądze.

Po drugie, nauka zajmie Ci to trochę czasu. Oznacza to, że prawdopodobnie dojdzie do kilku wypadków i oparzeń. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to wydać dużo pieniędzy na wymyślną deskę, tylko po to, aby ją uszkodzić pierwszego dnia.

I po trzecie, ponieważ dopiero uczysz się jeździć na deskorolce, chcesz mieć deskę odpowiadającą Twojemu poziomowi doświadczenia. Pomyśl o tym w ten sposób: gdybyś dopiero uczył się jeździć, czy miałoby sens, aby Twoim pierwszym samochodem było Lamborghini lub Maserati?

Kiedy pierwszy raz zaczynasz, możesz nie chcieć deski super krzywej, ale płaskiej dla łatwiejszej równowagi. To pomoże ci pozostać na desce bez konieczności trzymania innych rzeczy. Długie deski są dobrym wyborem dla początkujących, ponieważ, jak sama nazwa wskazuje, są one dłuższe, więc jest więcej miejsca na stopy. Nie będziesz w stanie wykonać tylu fantazyjnych sztuczek z długą deską, ale łatwiej jest nią manewrować.

2. Podczas jazdy na deskorolce należy nosić sprzęt ochronny.

Jeśli oglądałeś jakieś profesjonalne zawody skateboardowe, bez wątpienia widziałeś że uczestnicy jeżdżą w kaskach, ochraniaczach na kolana i łokcie. Ale jednocześnie wielu doświadczonych skaterów nie nosi kasków ani sprzętu, a bez nich zobaczysz mnóstwo filmów na YouTube.

Może więc zastanawiasz się, czy podczas jazdy na deskorolce musisz nosić kask?
Po pierwsze, nie myśl: "Nie będę jechał tak szybko, ani nie będę robił żadnych sztuczek, więc nie potrzebuję tego wszystkiego". Jako początkujący, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że niejednokrotnie upadniesz.

Jakie są najczęstsze urazy podczas skateboardingu?

Najczęstsze urazy związane z jazdą na deskorolce dotyczą głowy, twarzy, rąk, nadgarstków, ramion i kostek. Począwszy od drobnych zadrapań i siniaków, poprzez skręcenia i złamania, aż do potencjalnie zagrażających życiu wstrząsów i urazów mózgu. W 2015 roku ponad 125.000 deskorolkarzy szukało pomocy medycznej w nagłych wypadkach i szacuje się, że jedna trzecia wszystkich wizyt w pogotowiu z powodu urazów na deskorolce to nowi skaterzy z doświadczeniem krótszym niż tydzień. A 60 % urazów dotyczy dzieci poniżej 15 roku życia.

Kolejną rzeczą, która wynika z tych badań jest to, że odpowiedni sprzęt ochronny, a zwłaszcza kaski, zmniejszają stopień ciężkości urazów, podobnie jak ma to miejsce w przypadku snowboardu.

Niezależnie od tego, czy deskorolka służy Ci do zabawy i trików, czy też używasz jej jako środka transportu, używanie sprzętu ochronnego zapewni Ci bezpieczeństwo - zwłaszcza jeśli jesteś początkujący. Kask może ochronić Twoją głowę, a ochraniacze na kolana, łokcie i nadgarstki mogą ochronić Twoje ręce i nogi przed urazami. Noszenie odpowiedniego obuwia zmniejszy również ryzyko upadku.

3. Dobór odpowiedniego obuwia

Wierzcie lub nie, pierwsi "deskorolkarze", bo większość z nich to surferzy, w rzeczywistości jeździli boso. Nie trzeba dodawać, że przyczyniło się to do znacznie większej liczby wypadków. Wybór odpowiedniego obuwia jest niezbędny dla każdego sportu, a skateboarding nie jest wyjątkiem. Jeśli nosisz klapki lub buty bojowe do jazdy na deskorolce, to możesz się zranić. Dlatego też, otrzymanie pary butów do skateboardingu jest jedną z najważniejszych rzeczy do zrobienia przy zaczynaniu. Możesz kupić buty takie jak Etnies, Vans, DC, Nike SB lub Adidas, ponieważ są one w stanie zapewnić zarówno wsparcie jak i ochronę stóp i całego ciała.

Jeśli nie jesteś gotowy na zakup butów specjalnie zaprojektowanych do skateboardingu, upewnij się, że masz na sobie buty z płaskim dnem i dobrą podeszwą, która będzie trzymać deskę.

Artykuł powstał we współpracą z firmą Sk-Sport www.sk-sport.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.