› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Najlepsze gry strategiczne ostatnich lat! Na jaką się zdecydować?

miesiąc temu    14.01.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Najlepsze gry strategiczne ostatnich lat! Na jaką się zdecydować?

Czy są tu miłośnicy gier strategicznych? Z pewnością tak! Choć wszyscy wiemy, że dobra strzelanka jest na wagę złota, to normalne, że czasem nachodzi człowieka ochota na poprowadzenie rzymskiej armii do walki na śmierć i życie. A kto odrobi już lekcję z historii starożytnej, może odwiedzić Dziki Zachód, a imperatorską emeryturę spędzić w futurystycznym ogrodzie zoologicznym lub na luksusowej wyspie. Jakie tytuły cieszyły się największą popularnością w mijającym roku? Sprawdziliśmy, w co warto zagrać!

Gry strategiczne – dla kogo?

Czy trzeba mieć specjalne predyspozycje, żeby grać w gry strategiczne? Spokojnie, nie od razu Rzym zbudowano! Żaden wielki strateg nie zaczynał od dowodzenia najwspanialszą armią świat (najpierw odbywał służbę na zabitej dechami imperialnej prowincji). Przygodę z grami strategicznymi może zacząć każdy. Tego rodzaju rozgrywka rozwija umiejętność planowania i taktycznego myślenia, które przydają się przecież nie tylko w świecie wirtualnym. Nic dziwnego, że gry strategiczne mają swoich wiernych fanów w Polsce i na świecie.

Gry strategiczne na PC – 5 najciekawszych tytułów z 2019 i 2020 roku

Imperator: Rome

W grze Paradox Development Studio kierujemy jednym ze starożytnych państw. Na naszej głowie spoczywa nie tylko obowiązek tłumienia barbarzyńskich rebelii i podbijania nowych terenów, ale także zarządzania państwem. Podatki same się nie ściągną, a sojusze nie zawiążą. Uważaj jednak, spiski czają się wszędzie! Imperator: Rome to ciekawa rozgrywka na wiele godzin. Warto podkreślić, że gra posiada dwa tryby: jednoosobowy i wieloosobowy.

Jurassic World: Evolution: Complete Edition

To mógłby być kolejny ogród zoologiczny jakich wiele, gdyby nie zamieszkiwały go… dinozaury. W grze Jurassic World: Evolution zarządzamy parkiem, po którym przechadzają się przywrócone do życia prehistoryczne gady. Nic dziwnego, że park budzi gigantyczne zainteresowanie wśród odwiedzających. Musimy zadbać nie tylko o bezpieczeństwo turystów, ale także dobrostan naszych… milusińskich.

Total War Saga: Troy

Gra inspirowana Iliadą Homera. Spotkamy w niej najsłynniejszych bohaterów wojny trojańskiej: Parysa, Helenę, króla Menelaosa i oczywiście Achillesa. Nie zabraknie spektakularnych bitew, a dzięki dodatkowi Blood&Glory starcia będą jeszcze bardziej realistyczne. W bitewnym amoku nie można jednak zapomnieć o wzmacnianie więzi z bóstwami i dbaniu o poddanych, którzy nadstawiają za nas karku w bitwach.

Desperados III

Desperados III to klimatyczna gra taktyczna czasu rzeczywistego, za którą odpowiada producent Minimi Games. Wcielamy się w postać Johna Coopera, który szuka zemsty na mordercach ojca i nie spocznie, póki sprawiedliwości nie stanie się zadość. To wyjątkowo udana kontynuacja poprzednich części, która miała premierę w czerwcu 2020 roku.

Tropico 6

„A może by tak rzucić to wszystko i wyjechać na tropikalną wyspę?”. Teraz jest to możliwe (na wypadek, gdyby w Bieszczadach nie było już miejsca dla wszystkich, którzy szukają odosobnienia). W grze Tropico 6 wcielamy się w rolę El Presidente i zarządzamy rajską wyspą. Zapewniamy mieszkańcom rozrywkę, liczymy dolary i przygotowujemy się do kolejnych wyborów. Trzeba zaprezentować się mieszkańcom z jak najlepszej strony!

Jeżeli szukasz gier strategicznych, to koniecznie zapoznaj się z encyklopedią gier serwisu Gram.pl , która jest dostępna na stronie https://www.gram.pl/encyklopedia-gier/

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.