› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Najlepsi w Biegach na Orientację

5 miesięcy temu    16.06.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Najlepsi w Biegach na Orientację fot. MOSIR Elbląg

Zakończyła się kolejna edycja Grand Prix w Biegach na Orientację. W sobotę, 12 czerwca, na podsumowanie serii zawodów, odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Elbląga. Sympatycy biegania spotkali się w Bażantarni. Start ustawiono przy restauracji Myśliwska.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników kilka tras, które prowadziły przez leśne ścieżki. Bujna roślinność utrudniała trochę lokalizację ustawionych wśród zieleni punktów kontrolnych, ale większość biegaczy nie miała problemów z ich odnalezieniem.

W imprezie wzięło udział kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w kilku kategoriach. Najliczniej reprezentowana była kategoria rodzinna. Mnóstwo frajdy z biegania po lesie miały dzieci, które z ochotą zerkały na mapę i uważnie rozglądały się wokół, aby znaleźć charakterystyczne pomarańczowe punkty.

Dystans 1,6 km ukończyło aż 17 rodzin, wśród których najszybsi byli Aleksandra Rzepecka i Ksawery Dzik. W kategoriach szkolnych, wśród chłopców najszybciej pobiegli Ignacy Krajnik i Kacper Pawłoski. Natomiast w grupie dziewczyn Zuzanna Orzechowska i Karolina Kozłowska.

W kategorii szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsca uzyskali Piotr Banach i Karolina Deptuła. Najszybciej wśród kobiet, na 3,5 km, pobiegła Karolina Ostrowska, natomiast u mężczyzn, na 4,7 km, wygrał Bogusz Grabowski. W kategorii kobiet, powyżej 35 lat, na 3,5 km, pierwsza była Natalia Dzik. Na dystansie 4,7 km w tej kategorii wiekowej najlepszy okazał się Piotr Światkowski.

W zabawie wzięły także udział osoby z Warsztatów Terapii Zajęciowych w Elblągu. Dla najlepszych przygotowano nagrody, w postaci efektownych pucharów, medali oraz nagród rzeczowych. Najmłodsi otrzymali również słodycze.

Współorganizatorami cyklu Biegów Na Orientację jest EKO Gryf. Dziękujemy uczestnikom wszystkich zawodów i zapraszamy w wakacje, na kolejne biegowe imprezy. Więcej informacji na stronie MOSiR.

Tekst i fot. MOSiR

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.