› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Na przełaj w Bażantarni

ponad rok temu    6.09.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Na przełaj w Bażantarni fot. Nadesłane

W drugą niedzielę września Bażantarnia stanie się centrum elbląskich biegów. Tego dnia odbędą się tam aż trzy wydarzenia. Nie zabraknie atrakcji ani dla dzieci, ani dla dorosłych. Trwają zapisy na poszczególne zawody, z których całkowity dochód zostanie przekazany na wyjątkowy, charytatywny cel.

Impreza wystartuje pod nazwą „I Mistrzostwa Elbląga w Biegach Przełajowych”. Na początek odbędzie się Bieg towarzyszący na dystansie 5 km. Po chwili ruszy Bieg dla dzieci i młodzieży od 2 do 16 roku życia. Trasy będą miały długość od 50-400 m, w zależności od kategorii wiekowej. Natomiast później na starcie ustawią się uczestnicy Biegu Głównego, tym razem na dystansie 10 km (dwie pętle po 5 km). Rywalizować będą na leśnych ścieżkach Bażantarni. A cel całego wydarzenia jest wzniosły, bowiem podczas zawodów trwać będzie zbiórka na rzecz sześcioletniej elblążanki – Mai.

- Maja przyszła na świat w 2015 roku, 4 miesiące za wcześnie. Lekarze walczyli o jej życie. Udało się, jednak nie udało się uratować wzroku. Maja jest niewidoma. Skutkiem wcześniactwa są też zaburzenia psychoruchowe. Od początku przyjścia na świat wymaga wielu konsultacji specjalistycznych, rehabilitacji w tym bardzo drogich turnusów rehabilitacyjnych, szerokiej terapii logopedycznej. Rodzice oraz dziadkowie dowożą Maję do oddalonego o 60 km przedszkola dla dzieci niewidomych. Przed Mają oraz rodzicami jeszcze wiele lat rehabilitacji, starań by jak najbardziej usamodzielnić i przystosować do dalszego życia. Nie jest to łatwe zadanie, wymaga ogromnych nakładów finansowych. Z tego też powodu podjęliśmy decyzję o wsparcie ich w tej niełatwej drodze - informuje Dorota Brzozowska ze stowarzyszenia "Wystarczy jeden uśmiech", które organizuje tę charytatywną akcję.

Biuro zawodów dla wszystkich biegów będzie się znajdowało w okolicach startu i mety na dużej polanie. Na Biegu głównym i Biegu towarzyszącym na 5 km dostępne będą dwa punkty nawadniania. W obu biegach prowadzony będzie elektroniczny pomiar czasu, obsługiwany przez profesjonalną firmę pomiarową, aczkolwiek klasyfikacja biegaczy będzie prowadzona tylko w Biegu głównym.

Wszyscy uczestnicy każdego z biegów otrzymają pamiątkowe medale. Pamiątkowe statuetki powędrują natomiast do trzech najlepszych zawodników i zawodniczek w klasyfikacji generalnej Biegu Głównego oraz w jego poszczególnych kategoriach wiekowych.

Program zawodów:

08:00 - otwarcie biura zawodów

10:00 – start Biegu Charytatywnego

10:10 – start Biegu dla dzieci i młodzieży

10:30 – wydawanie posiłków dla uczestników Biegu Charytatywnego

11:00 – start do Biegu Głównego

12:00 – wydawanie posiłków dla uczestników Biegu Głównego

12:30 – dekoracja zwycięzców w kategorii Open i kategoriach wiekowych Biegu Głównego

13:00 – wręczanie nagród w konkursach

Zgłoszenia na wszystkie trzy biegi będą przyjmowane do wtorku (7 września) jedynie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej elektronicznezapisy.pl, gdzie znajduje się regulamin imprezy.

Obowiązuje limit zgłoszeń. Opłata startowa w Biegu Głównym wynosi 50 zł, Biegu towarzyszącym na 5 km 20 zł, Biegu dzieci i młodzieży 10 zł, ale istnieje możliwość wpłacenia większych kwot, które wesprą sześcioletnią Maję.

Organizatorem wydarzenia jest: Stowarzyszenie „Wystarczy jeden uśmiech” w Elblągu, a współorganizatorami są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni, Team Karaś Elbląg. Partner Biegu jest Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu.

Tekst i fot. Wystarczy jeden uśmiech, MOSiR

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.