dd Na orientację biegali w Bażantarni
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Na orientację biegali w Bażantarni

› lekkoatletyka 10 miesięcy temu    7.03.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
4 zdjęćNa orientację biegali w Bażantarni fot. MOSiR w Elblągu

Po raz pierwszy w nowym roku miłośnicy biegów na orientację spotkali się w Bażantarni. Mimo zimowej aury i lekkiego mrozu ponad 40 śmiałków wzięło udział w szóstych w sezonie zawodach z cyklu Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację, zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz EKO Gryf.

To były trzecie już w tym roku zawody z cyklu Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację, ale dopiero pierwsze zorganizowane w Bażantarni. I choć pogoda nie do końca sprzyjała zawodnikom (śnieg i lekki mróz) na starcie stawiło się 42 miłośników biegania. Tradycyjnie nie zabrakło uczniów elbląskich szkół, a wśród dorosłych uczestników ponownie gościliśmy biegaczy spoza Elbląga.

Był to klasyczny bieg na orientację, a każda kategoria wiekowa miała swoją trasę do pokonania i w zależności od wieku, ilość punktów oraz długości tras były zróżnicowane

– wyjaśniał Bolesław Czechowski z EKO Gryf Elbląg.

Start odbywał się co 2 minuty, w danej kategorii wiekowej, a limit czasu na pokonanie trasy wynosił 90 minut. Centrum zawodów znajdowało się w krużgankach restauracji „Myśliwska”. Gorąco dziękujemy właścicielom restauracji, zwłaszcza za udostępnienie energii elektrycznej do elektronicznego systemu pomiaru czasu.

– dodał.

Po raz kolejny najwięcej uczestników zgromadziła kategoria Open mężczyzn, gdzie na starcie pojawiło się aż dwunastu biegaczy. Tym razem, niemal 5 kilometrową trasę, najszybciej pokonał Mateusz Spadik z zespołu Kidaps Radostowo. Drugi na mecie zameldował się Przemysław Prokopiuk z Ostródy, który do zwycięzcy stracił niespełna pół minuty, natomiast trzecie miejsce przypadło Piotrowi Światkowskiemu (Woliniusz PL Te Elbląg), który na metę przybiegł ze stratą 34 sekund. W klasyfikacji generalnej nadal na prowadzeniu utrzymuje się Przemysław Prokopiuk (294 pkt.) i o dziesięć oczek wyprzedza Piotra Światkowksiego i o 25 pkt. Mateusza Spadika, który dzięki sobotniej wygranej wskoczył na podium.

W kategorii open kobiet, po raz drugi w sezonie na najwyższym stopniu podium uplasowała się Małgorzata Bączek z UKS Technik Ruciane Nida, która trasę o długości prawie czterech kilometrów pokonała w niewiele ponad 37 minut. Druga na mecie uplasowała się Janina Banach z Elbląga (strata 38 minut), a trzecie miejsce zajęła także elblążanka Monika Typańska (strata ponad 40 minut). W klasyfikacji generalnej kobiet na trzech pierwszych miejscach nie zanotowano zmian. Nadal prowadzi Janina Banach (288 pkt), druga jest Monika Typańska (277 pkt), a trzecia Magdalena Orzechowska (239 pkt.). W kategorii rodzinnej po raz drugi z rzędu najlepsza okazała się rodzina Borkowskich, drugie miejsce zajęła rodzina Dzików, a trzecie miejsce tym razem przypadło rodzinie Sekulaskich. W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymała rodzina Wąsickich (269 pkt.), na drugie miejsce awansowała rodzina Borkowskich (242 pkt.), a na trzecią pozycję spadła rodzina Różalskich (194 pkt.).

Po zakończeniu rywalizacji sportowej, trzech pierwszych biegaczy w każdej kategorii wiekowej otrzymało pamiątkowe dyplomy. Dodatkowo, wśród uczestników wylosowano także zaproszenia do restauracji „SUBWAY” ufundowane przez MOSiR. Uczestnicy biegu tradycyjnie podziękowali Kazimierzowi Szulżyckiemu i Krzysztofowi Banachowi za opracowanie trasy oraz przygotowanie i organizacje zawodów. Kolejne zawody IX edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację, odbędą się w sobotę, 7 marca. Tym razem nie jest znane jeszcze miejsce imprezy, a pod uwagę brane są trzy lokalizacje: Bażantarnia, Prochownia i Gronowo Górne. Informacje o miejscu zawodów podane zostaną niebawem na stronie internetowej MOSiR-u. Przyjmowanie zgłoszeń odbywać się będzie drogą mailową (kazek14521@onet.pl, bolesaw.czechowski@interia.pl) lub w dniu imprezy w biurze zawodów w godzinach 9:30-9:45. Start zaplanowano na godz. 10:00. Więcej informacji o zawodach, wyniki, terminarze, punktacje generalną oraz galerie zdjęć, można znaleźć na stronie internetowej MOSiR w zakładce Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację.

MOSiR w Elblągu

 • Na orientację biegali w Bażantarni
 • Na orientację biegali w Bażantarni
 • Na orientację biegali w Bażantarni
 • Na orientację biegali w Bażantarni
ilość zdjęć 4 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.