› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Mnóstwo goli na początek piłkarskiej ligi MOSiR

19 dni temu    30.09.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Mnóstwo goli na początek piłkarskiej ligi MOSiR fot. MOSIR Elbląg

W poniedziałek wystartowała 11 edycja Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HUDROBUD, zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. W rozgrywkach tych bierze udział 9 zespołów, które powalczą o tytuł mistrza naszego miasta. Pierwsze spotkania obfitowały w gole.

Wszystkie drużyny rywalizują w systemie ligowym, po dwa spotkania w rundzie zasadniczej. Później 5 najlepszych ekip zagra ze sobą w rundzie finałowej w grupie A, a trzy pierwsze zespoły otrzymają medale i puchary. Nagroda będzie także dla króla strzelców. Natomiast w grupie B zmierzą się ze sobą pozostałe 4 drużyny.

Obrońcą tytułu jest Metrotest Elbląg. Ta drużyna efektownie rozpoczęła zmagania w kampanii 2021/2022. Mistrz na początek rywalizował z Elektrykami i wygrał 4:0. To nie było jednak łatwe zwycięstwo, a świadczy o tym postawa bramkarza Macieja Kruczyńskiego, który popisał się kilkoma udanymi interwencjami. Pretendent do złota, czyli IWO SKRAW TEAM, także musiał toczyć niełatwe pojedynki z ambitnymi Stokrotkami i AS-TRANSEM. W tych starciach 4 gole zdobył najskuteczniejszy zawodnik poprzedniego sezonu - Damian Nazarek. Brązowy medalista PUB Sąsiedzi również wywalczył w dwóch spotkaniach komplet punktów.

El-Skład imponował skutecznością w zmaganiach z ekipą Stokrotek. Drużyna ta zdobyła wtedy 9 goli a hat-trickiem popisał się Paweł Gira. Elektrycy powetowali sobie słaby występ z mistrzem, zwyciężając 10:0 z ML Polyolefins. Trzy gole nowej ekipie w rozgrywkach strzelili Miłosz Chojnicki i Tomasz Chęsy. W klasyfikacji najskuteczniejszych na pozycji lidera znajduje się Michał Jaworski z Baltic Sun Jankowiak, który zdobył 5 bramek.

Sponsorem rozgrywek Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów jest HYDROBUD Deweloper. Szczegóły rozgrywek, wyniki, tabela oraz galerie znajdują się na stronie mosir.elblag.eu.

Tekst i fot. MOSiR

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.