dd Młodzi hokeiści rozpalili lodowisko (+ zdjęcia z turnieju)
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Młodzi hokeiści rozpalili lodowisko (+ zdjęcia z turnieju)

› zimowe ponad rok temu    12.12.2016
Maciej Markowski
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
30 zdjęć fot. Amadeusz Żołdak

W niedzielę (11 grudnia) na lodowisku "Helena" przy ul. Karowej odbył się turniej hokeja dla dzieci z rocznika 2005 i młodszych, którego organizatorem był klub UKS Wikingowie. Do Elbląga przyjechały dobrze znani naszej młodzieży hokeiści HUKS Niedźwiadki Gdynia oraz dwa stołeczne zespoły Legii Warszawa. Na lodzie trzaskały kije, słychać było świst łyżew i uderzeń o bandy. Kibice obejrzeli sześć stojących na bardzo przyzwoitym poziomie meczów, w których strzelono 70 bramek. Trzy pierwsze miejsca zgarnęli "goście" turnieju, a najlepszą drużyną okazał się I zespół warszawskiej Legii, który zapewnił sobie triumf, dzięki większej ilości umieszczonych w bramkach przeciwników krążków i wyprzedził tym samym swoich kolegów z drugiego zespołu.

Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym bez rzutów karnych. Przy remisie o kolejności w tabeli decydował bilans bramkowy wszystkich meczów. Pierwszy remis publiczność obejrzała już na otwarcie zawodów, w którym naprzeciw siebie stanęła ekipa elbląskich Wikingów i trójmiejskich Niedźwiadków. Oba zespoły strzeliły po 5 bramek. Z bardzo dobrej strony pokazali się na lodzie bramkarz HUKS Nikodem Stachowiak, a wśród elblążan 12-letnia Julia Grzelak, która w przekroju całego turnieju wyrosła na najgroźniejszą hokeistkę Wikingów. W kolejnym spotkaniu gospodarze podejmowali Legię II Warszawa i tutaj przewaga rywali nie pozostawiała złudzeń. Wynik 0:6 mówi sam za siebie. W swoim ostatnim meczu Wikingowie starli się z pierwszym zespołem ze stolicy Polski i tutaj również wyraźnie lepsi okazali się przeciwnicy, którzy aż 18 razy trafiali do elbląskiej bramki, przy 2 celnych strzałach UKS-u.

O przydziale wszystkich lokat decydowały ostatecznie zdobyte bramki. Jako że Wikingowie mieli gorszy bilans bramkowy od swoich rówieśników z Gdyni i zajęli w ostatecznym rozrachunku miejsce poza podium. Podobnie było jeżeli chodzi o I miejsce. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była matematyka, ponieważ na zakończenie dwie najlepsze drużyny (Legi I i II) zremisowały ze sobą. Większą skutecznością mogli poszczycić się hokeiści pierwszego zespołu Legii i to oni stanęli na najwyższym stopniu podium.

Wśród najlepszych zawodników turnieju znalazł się Rafał Jaskulski z elbląskiego klubu. Pozostałe wyróżnienia trafiły do: Jeremiego Prokurata (Legia I Warszawa), Maxa Mościckiego (Legia II Warszawa) oraz Jana Romanowskiego i Nikodema Stachowiaka (HUKS Niedźwiadki Gdynia).

Wszystkie wyniki:

Wikingowie - Niedźwiadki 5:5

Wikingowie - Legia II 0:6

Wikingowie - Legia I 2:18

Niedźwiadki - Legia II 3:7

Niedźwiadki - Legia I 1:17

Legia I - Legia II 3:3

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Legia I Warszawa

2. Legia II Warszawa

3. HUKS Niedźwiadki Gdynia

4. UKS Wikingowie Elbląg

Zapraszamy do galerii zdjęć z turnieju.

 

ilość zdjęć 30 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ rocky
ponad rok temu 1
przydałoby się choć jedno zdjęcie naszych WIKINGÓW... :/
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.