› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Mistrzostwa Wojska Polskiego w judo w Elblągu i Piknik Militarny

› sporty walki ponad rok temu    12.06.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Mistrzostwa Wojska Polskiego w judo w Elblągu i Piknik Militarny  fot. archiwum Elblag.net

W Hali Widowiskowo - Sportowej   w Elblągu odbywają się Mistrzostwa Wojska Polskiego w judo. Organizatorem mistrzostw jest Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, Inspektorat Szkolenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, 16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana oraz 16. Żuławski Batalion Remontowy.  Gospodarzem mistrzostw jest 16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana i 16. Batalion Remontowy. Jak co roku nad organizacją  i przebiegiem zawodów "czuwa" osobiście Dowódca 16. PDZ, gen. dyw. Marek Sokołowski, który od wielu lat trenuje judo i jest zapalonym zawodnikiem tej dyscypliny sportowej.

Uroczyste otwarcie mistrzostw z udziałem organizatorów, zawodników i zaproszonych gości zaplanowano na 12 czerwca o godz. 17. 00 na terenie Hali Widowiskowo - Sportowej przy ul. Grunwaldzkiej 135, zaś w dniu 13 czerwca o godz. 13. 30 zaplanowano uroczyste zakończenie mistrzostw.

Walki eliminacyjne i repasaże we wszystkich kategoriach wagowych zaplanowano w dniu 12 czerwca w godzinach 10. 00 - 14. 00. Tego samego dnia odbędą się walki finałowe, które zaplanowano w godzinach 17. 30 -  20. 00. 13 czerwca w godzinach 10. 00 - 13. 00 odbędą się zaś zmagania drużynowe.

Dodatkową atrakcją w ramach mistrzostw będzie "Piknik Militarny" który zostanie zorganizowany w oparciu o plac przed Halą Widowiskowo - Sportową przy ul. Grunwaldzkiej 135 w Elblągu. Rozpoczniemy o 8. 00 i zapraszamy do udziału  w pikniku aż do godz. 20. 00. W programie pokazy sprzętu i wyposażenia wojskowego, Punkty Promocyjne jednostek wojskowych 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Konkursy, zabawy     i np. malowanie twarzy dla dzieci oraz bardzo wiele innych atrakcji. Zapraszamy mieszkańców miasta i regionu do udziału w tym niepowtarzalnym pikniku - 12 czerwca - 8. 00 - 20. 00. Jednocześnie można oglądać przebieg całych mistrzostw czyli walk w dniach i godzinach podanych wyżej. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystości otwarcia mistrzostw oraz uroczystego ich zakończenia. 

Zbigniew TUSZYŃSKI

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.