› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Mistrzostwa Destination Dance Cup. Poznajcie organizatorki!

› taniec ponad rok temu    22.06.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
1 zdjęćOd lewej: Wiktoria Sudomierska, Milena Sikorska i Wioletta StecykOd lewej: Wiktoria Sudomierska, Milena Sikorska i Wioletta Stecyk fot. Marcin Mongiałło

22 czerwca 2019 o godz. 16:00 w Hali Sportowo-Widowiskowej MOS przy ul. Kościuszki 77a w Elblągu rozpoczną się Mistrzostwa Destination Dance Cup.

Założycielką klubu Destination jest pani Milena Sikorska. Ja i Wioletta trenowałyśmy u pani Mileny przez około 6 lat. Jesteśmy obie wychowankami pani Mileny

– poinformowała nas Wiktoria Sudomierska.

Dzisiaj Milena Sikorska, Wiktoria Sudomierska oraz Wioletta Stecyk wspólnie z Angeliką Polek i Melanie Costume Designer oraz dużym wsparciem pana Marka i Zofii Zumkowskich organizują wielki turniej tańca w Elblągu. Czym będzie to wydarzenie?

To jest nasz turniej wewnętrzny, który organizujemy co roku na zakończenie sezonu tanecznego, aby go w ten sposób podsumować. Biorą w nim udział członkowie klubu Destination Elbląg, łącznie około 150-200 zawodników

– poinformowała nas Wikoria Sudomierska.

Tancerki Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego Destination Elbląg biorą udział w mistrzostwach Polski, Europy, a nawet świata. Ich największym jak do tej pory osiągnięciem są tytuł II Wicemistrza Europy Disco Dance  dla formacji Destionation Kids (3 miejsce na zakończonych 4 listopada 2017 r. w Mińsku IDO European Disco Dance and Disco Freestyle Championships) oraz tytuł Mistrza Polski (Federacji) WADF Urban Pop, Freestyle i Performdance w kategorii wiekowej 12-15 lat dla formacji Destination Elbląg. Ten ostatni zawodniczki wywalczyły 27 kwietnia 2019 r. w Inowrocławiu. Tym samym tancerki z Elbląga otrzymały nominację do reprezentowania naszego kraju na Mistrzostwach Europy i Świata WADF 2019. Na podium w Inowrocławiu stanęły wówczas również najmłodsze tancerki, występujące w kategorii solo do 8 lat (Zuzanna Hołody – 2. miejsce), Maja Zumkowska – 3 miejsce oraz Oliwia Kamińska – 4. miejsce). Srebrny medal zdobyła formacja Destination Kids, startująca w kategorii do 11 lat. 

Klub istnieje od 2009 roku. Obchodzimy zatem 10 lecie i z tej okazji organizujemy tak duże wydarzenie. Mamy grupy wiekowe podzielone na 4-5 latki, 6-8 latki, 9-11 latki 12-15-latki oraz 15 wzwyż. Zainteresowanie jest duże. Co roku na nabory przychodzi łącznie około 300 osób. Zajęcia odbywają sie dwa razy w tygodniu. W przypadku grup początkujących trwają godzinę, a zajęcia grup zaawansowanych trwaja 1,5 godziny. Grupy zaawanowane mają również czasem trenngi dodatkowe. Mówimy w tym przypadku o grupach 9-11, 12-15 oraz 15 wzwyż. 

 – poinformowała Wiktoria Sudomierska.

Zapytaliśmy się czym różnią się ich wystepy Destination od występów cheerleaderek.

Cheerleaderki tańczą z pomponami – my nie. Cheerleaderki tańczą do trochę wolniejszej muzyki  my do trochę szybszej. U nas jest to 140 uderzeń na minutę, czyli bardzo szybko

– dodała Wiktoria Sudomierska.  

22 czerwca 2019 r., o godz. 16:00 w Hali Sportowo-Widowiskowej MOS przy ul. Kościuszki 77a w Elblągu rozpoczną się Mistrzostwa Destination Dance Cup. Portal Elblag.net objął to taneczne wydarzenie patronatem medialnym.

Na parkiecie zobaczyć będzie można zarówno doświadczonych i najbardziej utytułowanych tancerzy, ale również tych, którzy swoją przygodę z tańcem rozpoczęli niecały rok temu. 

Będzie to także świetna okazja do wspólnego kibicowania, ponieważ specjalnie dla Was oprócz rywalizacji turniejowych przygotowaliśmy niezwykłe pokazy taneczne!

W programie Mistrzostw Destination Dance Cup znajdą się m.in.:

 • pokazy najmłodszych tancerzy (4-6 latków)
 • rywalizacje turniejowe w solo, duetach, mini formacjach i formacjach
 • pokazy taneczne w wykonaniu naszych wszystkich tancerzy przygotowane specjalnie na ta okazję
 • konkursy i animacje taneczne
 • wiele atrakcji dla każdego!

Dołącz do nas i wspólnie sprawmy, aby ten wyjątkowy dzień zamienił się w prawdziwe święto tańca!

Zapraszamy 22 czerwca 2019 o godz. 16:00 do Hali Sportowo-Widowiskowej MOS przy ul. Kościuszki 77a w Elblągu.

WSTĘP WOLNY!

 • Od lewej: Wiktoria Sudomierska, Milena Sikorska i Wioletta Stecyk
ilość zdjęć 1 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.