› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Miejska Wycieczka Rowerowa do Pasłęka już 18 listopada

› inne ponad rok temu    16.11.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Ratusz w Pasłęku (XIV w.)Ratusz w Pasłęku (XIV w.) fot. Marcin Mongiałło (archiwum Elblag.net)

MOSiR w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Biuro Podróży Variustur, Urząd Gminy w Elblągu oraz Salon Rowerowy Wadecki zapraszają do udziału w kolejnej wycieczce rowerowej po okolicach Elbląga.

Wycieczka będzie przebiegała po drogach asfaltowych, z płyt betonowych oraz gruntowych. Organizatorzy zalecają w związku z tym jazdę na rowerach górskich lub  trekkingowych z działającymi przerzutkami i amortyzatorami.  

Położony nieopodal Elbląga Pasłęk to interesująca miejscowość z bardzo ciekawym Parkiem Ekologicznym, tężnią i sławnym już nie tylko w Elblągu placem zabaw dla dzieci po którym można jeździć rowerami. Jedna wycieczka do tego średniowiecznego grodu to z pewnością za mało, aby dokładnie poznać jego tajemnice, ale od czegoś trzeba zacząć 

– informuje i zachęca Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR. 

Trasa:

ELBLĄG – Nowina – Komorowo Żuławskie – Bogaczewo – Zielony Grąd – Pasłęk – Krosno – Dłużyna – Węzina – Komorowo Żuławskie – ELBLĄG

 Mapa  –  łączna długość trasy to około 47 km.

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć itp. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę. Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 15 km/h. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Dla pierwszych 20 osób są przygotowane gadżety rowerowe ufundowane przez Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW oraz Urząd Gminy w Elblągu.

Przypominamy, że podczas dziesięciu tegorocznych edycji Miejskich Wycieczek Rowerowych trwa konkurs dla najaktywniejszych uczestników (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach). Prosimy nie zapomnieć o zabraniu książeczek PTTK. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni 9 grudnia 2018 roku w drodze losowania – na podstawie wpisów w książeczce wycieczek kolarskich PTTK.

Ruszamy 18 listopada o godzinie 10.00 z placu przy Rondzie Kaliningrad.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.