› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Metrotest mistrzem jesieni

miesiąc temu    28.10.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Metrotest mistrzem jesieni fot. MOSiR Elbląg

Obrońcy tytułu w Piłkarskiej Elbląskiej Lidze Amatorów HYDROBUD nie zwalniają tempa. W pierwszej części sezonu zasadniczego mistrzowie zdobyli komplet punktów i liderują w tabeli. Na wiosnę więc będą mieli znakomitą okazję na bezpośredni awans do półfinału rozgrywek.

Metrotest w sześciu spotkaniach strzelił aż 40 bramek, co daje tej ekipie miano najskuteczniejszej w całej kampanii. Wpływ na taką postawę ma przede wszystkim Radosław Prusak. Ten napastnik zdobył w trwającym sezonie już 23 gole i jest na dobrej drodze do wywalczenia korony króla strzelców.

Warto powiedzieć, że pierwsza pozycja gwarantuje miejsce w najlepszej czwórce sezonu. Za plecami złotych medalistów trwa walka o jak najlepsze rozstawienie przed fazą pucharową. W bardzo ciekawym pojedynku wicelider AS-TRANS podejmował Stokrotki Elbląg.

Oba zespoły są bardzo doświadczone w grze na Orliku i mają spore umiejętności, więc trudno było wytypować faworyta. Remis 2:2 nie mógł zadowalać nikogo, ale daje obu ekipom nadzieję na miejsce w pierwszej trójce. Na dalszych pozycjach znajdują się zespoły PBG Jankowiak i IWO SKRAW TEAM.

W bezpośrednim spotkaniu drużyna Jankowiaka wygrała 4:3 i ma nad rywalem delikatną przewagę. Kolejne lokaty w lidze zajmują Elektrycy i mekaMMeble. Drużyny powrócą do gry w kwietniu. Wtedy rozegrają drugą rundę, a później fazę pucharową. Będą więc duże emocje, bowiem każda ekipa może mieć możliwość rywalizacji o medale.

Szczegóły rozgrywek dostępne są na stronie mosir.elblag.eu w zakładce Wydarzenia i PELA.

Tekst i fot. MOSiR.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.