Metrotest mistrzem Elbląskiej Ligi Halowej

› inne ponad rok temu    1.03.2015
Informacja prasowa
Metrotest mistrzem Elbląskiej Ligi Halowej fot. Nadesłane

Zakończyły się rozgrywki Elbląskiej Ligi Halowej w sezonie 2014/2015. Przez ponad trzy miesiące zespoły rywalizowały o miano najlepszej amatorskiej drużyny. Ostatecznie po zaciętym i emocjonującym meczu finałowym, mistrzem Elbląga została drużyna Metrotest. Na podium znalazły się jeszcze Victoria i DRE.

W miniony weekend zapadły ostateczne rozstrzygnięcia w Elbląskiej Lidze Halowej. Ostatnie mecze w tym sezonie przyniosły nadzwyczaj sporo emocji, jednak nie ma się co dziwić, gdyż stawką pojedynków był nie tylko tytuł mistrzowski, ale także pozostałe miejsca na podium. Nim jednak zespoły rozpoczęły walkę o poszczególne miejsca rozegrane zostały mecze półfinałowe. W pierwszym pojedynku Victoria zmierzyła się z obrońcą mistrzowskiego tytułu, ekipą DRE. Spotkanie miało dwa różne oblicza i ostatecznie zdecydowanie lepiej wspominać je będą piłkarze Victorii. DRE rozpoczęło bardzo dobrze i po pierwszej połowie prowadziło 3:1. Kiedy w 18 min. Marcin Trochowski zdobył gola na 4:2 wydawało się, że DRE może już powoli szykować się do gry w finale. Tymczasem Victoria zafundowała rywalom piorunującą końcówkę pojedynku i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Najpierw bramkę kontaktową strzelił Michał Tomczyk, a do remisu 4:4 doprowadził w 27 min. Mateusz Tymiński. O losach meczu zadecydowała akcja z ostatniej minuty, którą na bramkę zamienił Szymon Waga, zapewniając swojej drużynie udział w finale. W drugim meczu półfinałowym tylu emocji już nie było. Metrotest pokonał NORTHSERVIS-PSP 4:1, będąc zespołem lepszym przez niemal całe spotkanie.

Nim czołowe zespoły przystąpiły do walki o medale rozstrzygnęła się także sytuacja w dolnych rejonach tabeli. W meczu o miejsca 17-18 Yolo 7 Street zmierzyło się z Agatem Jegłownik. Po pierwszej wyrównanej połowie więcej powodów do zadowolenia miał Agat, a to za sprawą Pawła Jelińskiego, który w 9 min. wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Chwilę po wznowieniu drugiej połowy do wyrównania doprowadził Damian Talarek, ale jak się okazało, to nie był koniec emocji. W 26 min. Paweł Kamiński sprawił, że Agat po raz drugi w tym meczu wyszedł na prowadzenie. Radość nie trwała zbyt długo, bo w tej samej minucie do remisu doprowadził Paweł Kamiński i o wszystkim musiały decydować rzuty karne. Te lepiej wykonywali piłkarze Yolo, wygrali ostatecznie 4:2 i na zakończenie sezonu zajęli 17 miejsce. Natomiast, 19 miejsce w rozgrywkach zajęła drużyna Meyer Elbląg, która miała zmierzyć się z zespołem Alenutka.pl, jednak rywale nie pojawili się na boisku i mecz zakończył się walkowerem.

Zwieńczeniem sezonu były mecze o poszczególne miejsca, które także przyniosły sporo emocji i mogły podobać się publiczności. Najpierw na boisko wybiegły zespoły DRE i NORTHSERVIS-PSP, by rywalizować o trzecie miejsce. Mecz lepiej rozpoczęli „strażacy” i już w czwartej minucie po golu Karola Stysia objęli prowadzenie. DRE za wszelka cenę starało się zmienić niekorzystny wynik i ta sztuka udała się dopiero w końcówce pierwszej połowy. Na 1:1 wyrównał Michał Lewandowski. Po przerwie na boisku dominowali już tylko obrońcy mistrzowskiego tytułu. Najpierw DRE na prowadzenie wyprowadził Maciej Zając, a wynik meczu na 4:2 ustalił Marcin Trochowski, strzelając gole w 24 i 25 minucie. Mecz o trzecie miejsce był zatem doskonałą przystawką do dania głównego, jakim miał być finał sezonu. I faktycznie Metrotest i Victoria zafundowały kibicom wspaniałe widowisko. Lepiej rozpoczęła Victoria i już w drugiej minucie dzięki bramce Michała Tomczyka wyszła na prowadzenie. Metrotest zdołał wyrównać za sprawą Radosława Prusaka i na przerwę zespoły schodziły przy stanie 1:1. Przez większą cześć drugiej odsłony oglądaliśmy wyrównany pojedynek i dopiero pięć minut przed końcem emocje sięgnęły zenitu. Dwukrotnie do siatki trafił Mateusz Szmydt, wyprowadzając Victorię na prowadzenie 4:2. W tym momencie wydawało się, że losy meczu są już przesądzone. Tymczasem ostatnie dwie minuty Metrotest zagrał koncertowo. Najpierw gola kontaktowego zdobył Tomasz Sambor, a jedną z ostatnich akcji na bramkę zamienił Wojciech Pietrzkiewicz i w regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 4:4. Zatem o mistrzostwie ELH musiały zadecydować rzuty karne. Te skuteczniej wykonywali piłkarze Metrotestu, a do tego świetnie w bramce spisywał się Cezary Boros, co w połączeniu, dało Metrotestowi pierwsze miejsce w rozgrywkach ELH..

Tak wiec w sezonie 2014/2015 z mistrzowskiego tytułu mogli cieszyć się piłkarze Metrotestu. Drugie miejsce na podium przypadło zespołowi Victoria, a trzecie DRE. Po ostatnim meczu odbyło się uroczyste zakończenie rozgrywek, a także wręczenie pucharów i nagród. Jak co roku nie obyło się także bez wyróżnień indywidualnych. I tak, po raz drugi z rzędu królem strzelców został piłkarz DRE Maciej Zając, który w całych rozgrywkach strzelił 24 bramki. Ten sam piłkarz został także wybrany najlepszym zawodnikiem zakończonego właśnie sezonu. Za najlepszego bramkarza uznano Artura Wrzoska (Dowodzenie), a nagroda Fair Play trafiła do zespołu Meyer Elbląg, którego zawodnicy w całych rozgrywkach ukarani zostali zaledwie trzema żółtymi kartkami.

Wyniki półfinałów:

Victoria - DRE 5:4 (1:3)

0:1 - Tomczyk (9.), 1:1 - M. Zając (10.), 1:2 - Trochowski (10.), 1:3 - M. Zając (14.), 2:3 - Waga (17.), 2:4 - Trochowski (18.), 3:4 - Tomczyk (23.), 4:4 - Tymiński (27.), 5:4 - Waga (29.).

NORTHSERVIS-PSP - Metrotest 1:4 (1:2)

1:0 - Ramsz (6.), 1:1 - Sambor (7.), 1:2 - Prusak (14.), 1:3 - Rogowski (16.), 1:4 - Boniecki (24.).

Mecz o 3 miejsce:

DRE - NORTHSERVIS-PSP 4:1 (1:1)

0:1 - Styś (4.), 1:1 - Lewandowski (11.), 2:1 - M. Zając (14.), 3:1 - Trochowski (24.), 4:1 - Trochowski (25.).

Finał:

Metrotest - Victoria k. 5:4 3:3 (1:1)

0:1 - Tomczyk (2.), 1:1 - Prusak (6.), 1:2 - Szmydt (25.), 1:3 - Szmydt (27.), 2:3 - Sambor (28.), 3:3 - Pietrzkiewicz (29.).