› sporty walki |
ponad rok temu
4.10.2015 Maciej Markowski komentarzy 0 ocen 3 / 100% |
A A A |
Kolejny raz w hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego rozegrany został memoriałowy turniej młodzików im. Tadeusza Jaworskiego w zapasach w stylu klasycznym (rozgrywany od 1987 r.). Jak co roku wzięło w nim udział kilka klubów w województwa warmińsko-mazurskiego m.in.: Budowlani Olsztyn, Sokół Lubawa, Warmia Lidzbark Warmiński oraz oczywiście elbląska Olimpia.
Turniej dedykowany jest zmarłemu w 1986 roku w Elblągu zapaśnikowi Tadeuszowi Jaworskiemu. W swojej karierze zapaśniczej dwukrotnie został mistrzem Wybrzeża (1953 i 1957 rok). Następnie został sędzią okręgowym oraz pracował jako szkoleniowiec i instruktor podnoszenia ciężarów. W latach 1957-1960 był instruktorem zapasów w „Turbinie” Elbląg, a potem – do roku 1982 – był trenerem klasy I w „Olimpii”. Spod jego ręki wyszło także wielu medalistów mistrzostw Polski, np. Wiesław Tanczyn czy Jerzy Sznicer. Za zasługi dla kultury fizycznej województwa elbląskiego został odznaczony medalem 60-lecia Polskiego Związku Zapaśniczego.
Młodzi adepci sportowi rywalizowali ze sobą w kilku kategoriach wagowych w stylu klasycznym (chwyty tylko powyżej pasa) oraz stylu wolnym (dozwolone jest chwytanie za nogi). Udowodnili przede wszystkim, że w sporcie nie chodzi tylko i wyłącznie o zwycięstwo (choć jest ono impulsem do jeszcze cięższej pracy), ale przede wszystkim o czystą, sportową rywalizację w duchu fair play. Na dwóch matach stawali ze sobą w szranki chłopcy, którzy są na początku swojej przygody z zapasami, jednak zupełnie nie było tego widać. Zgromadzona publiczność oglądała prawdziwy festiwal suplesów, umiejętnych obejść oraz efektownych uników. Sami sędziowie ocenili poziom zawodów bardzo wysoko. Żałowali tylko, że tak rzadko młodzi zapaśnicy mają okazję do przetestowania swoich możliwości i zmierzenia się ze swoimi rówieśnikami.
Na sali panowała przyjazna atmosfera. Zawodnicy wyciskali z siebie siódme poty, a trenerzy starali się jak najlepiej zmotywować swoich podopiecznych. Nie zawiedli oczywiście reprezentanci miejscowej Olimpii. Zapaśnicy z Elbląga nie ustępowali pola swoim rywalom, dzięki czemu zdobyli kilka medali. To był bardzo udany dzień w świecie elbląskich zapasów.
Końcowa klasyfikacja indywidualna:
Kat. 32 kg
1. Jakub Łupaczewski (Sokół Lubawa)
Kat. 35 kg
1. Jakub Giziński (Sokół Lubawa)
2. Igor Ewertowski (Sokół Lubawa)
3. Dawid Straus (Budowlani Olsztyn)
Kat. 38 kg
1. Hubert Januszewski (Sokół Lubawa)
2. Filip Łużyński (Sokół Lubawa)
3. Cyprian Kowalik (Warmia Lidzbark Warmiński)
Kat. 42 kg
1. Wiktor Łepkowski (LUKS Marcinkowo)
2. Jakub Walczyński (Warmia Lidzbark Warmiński)
3. Dominik Krupa (OLIMPIA ELBLĄG)
Kat. 47 kg
1. Dawid Kapuściński (Warmia Lidzbark Warmiński)
2. Jakub Kłosowski (Sokół Lubawa)
Kat. 53 kg
1. Szymon Bartnikowski (LUKS Rogóż)
2. Maciej Brzostek (LUKS Marcinkowo)
3. Adrian Rogalski (Budowlani Olsztyn)
Kat. 59 kg
1. Daniel Wesołowski (Budowlani Olsztyn)
2. Jakub Koszyński (OLIMPIA ELBLĄG)
Kat. 66 kg
1. Krzysztof Szymański (Warmia Lidzbark Warmiński)
2. Bartosz Bosak (Warmia Lidzbark Warmiński)
Kat. 73 kg
1. Damian Szulewa (Warmia Lidzbark Warmiński)
Klasyfikacja drużynowa:
1. Warmia Lidzbark Warmiński
2. Sokół Lubawa
3. Budowlani Olsztyn
4. OLIMPIA ELBLĄG
5. LUKS Marcinkowo
6. LUKS Rogóż
Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z tego wydarzenia.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |