› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Medale sportowe - nie musisz być profesjonalistą, żeby je zdobywać

› inne ponad rok temu    29.08.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Medale sportowe - nie musisz być profesjonalistą, żeby je zdobywać

Przed laty zdobycie medalu kojarzyło się nam z gigantycznym wyczynem, a widok tak udekorowanego sportowca budził podziw. Dzisiaj oczywiście nadal tak jest, ale jednak możliwości jego zdobycia jest znacznie więcej, aniżeli jedynie starty na zawodach najwyższej rangi.

W dzisiejszych czasach medale są już nie tylko doskonałej formy sportowej świetnego występu na zawodach czy innych sukcesów. Dziś również bardzo często stanowią one element  pamiątkowy, doskonałą motywację do uprawiania aktywności fizycznej dla bardzo wielu amatorów. Producenci medali sportowych mają więc ręce pełne roboty, a biegacze z dumą mogą prezentować swoje kolekcje z najróżniejszych miejsc kraju, a czasami nawet świata. 

Medale sportowe dla biegaczy amatorów

Zwłaszcza bieganie jest takim sportem, w którym zdobycie medalu jest wyjątkowo łatwe. Wystarczy jedynie start w zawodach i medal zawiśnie na naszej szyi. W przypadku sportu amatorskiego ma to niebagatelne znaczenie i stanowi dla wielu biegaczy również motywację do poprawy swoich wyników  sportowych, regularnego trenowania biegów czy też stawiania sobie nowych celów. Wszak rosnąca w naszym domu kolekcja zdobytych medali z wielu biegów zawsze działać będzie pozytywnie na wyobraźnię. 

Medal – niezatarte wspomnienia sportowych przeżyć

Niezależnie od tego czy Twoim celem życiowym jest przebiegnięcie w dobrym czasie 10 km, czy też marzysz o zdobyciu królewskiego dystansu, medal zawieszony na szyi zawsze smakuje wyjątkowo, a jego zdobycie jest niezwykle dużym przeżyciem. Amatorzy również spędzają wiele godzin na katorżniczych treningach i wylewają siódme poty, zatem taki medal sportowy zawsze jest wspomnieniem nie tylko samego biegu, ale również wszystkich często morderczych przygotowań do niego. Bywa nawet, że to właśnie ten kawałek metalu staje się motywatorem, który popycha nas do działania, do poprawy swoich wyników i sięgania po jeszcze więcej w swojej amatorskiej karierze biegowej. 

Czy taki sport nadal ma sens?

Sporo osób ma pewne zastrzeżenia do tego, że dziś medal można otrzymać również niekoniecznie zajmując wysoką lokatę w zawodach sportowych. Jest to jednak bardzo motywacyjne dla wielu osób, które chcą osiągać swoje małe cele i budować swoją sportową formę. Medale sportowe stanowią ciekawą motywację dla wielu amatorów, którzy dzięki szansie na ich zdobycie za ukończenie biegu znacznie chętniej uprawiają bieganie i działają tym samym na rzecz swojego zdrowia. Warto również zauważyć, że pojawiają się także inicjatywy, w których medale sportowego można nie otrzymać na własne życzenie. Część biegaczy amatorów z różnych pobudek nie chce otrzymać kawałka metalu na mecie i taką postawę organizatorzy również często respektują pozwalając zadeklarować jeszcze przed startem swoją niechęć do uzyskania medalu na mecie. Niezależnie jednak od tego faktu, zdobycie medalu zawsze będzie dodatkową szansą na zmotywowanie się do uprawiania sportu i podjęcie aktywności fizycznej. I to motywacja bardzo pozytywna, dająca wiele niesamowitych przeżyć i emocji. 

Organizuję bieg – jakie medale zamówić?

Większość organizatorów biegów boryka się z problemem zamówienia odpowiednich medali. To dość skomplikowany proces. Projekt graficzny musi być ładny, sam medal musi być wykonany solidnie i wizualnie doskonale się prezentować, by był pozytywnie odebrany przez wszystkich uczestników wydarzenia. To w końcu pamiątka, która często spędzi w czyimś domu długie lata. Podejmując decyzję warto wybrać np. medale na zamówienie - MCC Medale - dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i specyfikacji. Jest to firma, która dzięki wielu latom doświadczeń na rynku sportowym, ale również w tworzeniu medali pamiątkowych czy okolicznościowych, będzie w stanie doradzić i pomóc na każdym etapie powstawania medalu, niezależnie od okazji, na jaką ma być on finalnie przeznaczony. Producent medali sportowych MCC Medale stawia na wysoką jakość używanych stopów oraz oczywiście niesamowicie ciekawe wzornictwo. Warto samodzielnie zobaczyć i ocenić projekty zrealizowane przez firmę, by na własne oczy przekonać się z jak ciekawymi rozwiązaniami mamy do czynienia. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.