Meblarze nadal wygrywają w III lidze

› piłka ręczna ponad rok temu    10.11.2014
komentarzy 0 ocen 3 / 100%

W 4 kolejce III ligi piłkarzy ręcznych Meble Wójcik II Elbląg zwyciężyli w Morągu z miejscowym UKS Jedynka 34:20 prowadząc do przerwy 14:11. Podopieczni trenera Andrzeja Rusznickiego z kompletem zwycięstw umocnili się na pozycji lidera rozgrywek.

W Morągu spotkały się zespoły o zupełnie innych celach na ten sezon. Meblarze chcąc wywalczyć awans do II ligi musieli te spotkanie wygrać, natomiast gospodarze starający się odbić od dna tabeli chcieli przy odrobinie szczęścia powalczyć o korzystny wynik i uzyskać pierwsze punkty w sezonie.

Pierwsza połowa meczu nie zapowiadała wysokiego zwycięstwa Meblarzy. Gospodarze, którzy nie mieli nic do stracenia, stawiali opór zdecydowanie wyżej notowanym Elblążanom, dlatego w 15 minucie meczu objęli, ostatnie jak się później okazało, prowadzenie 6:5. W tym momencie Andrzej Rusznicki poprosił o czas, a na efekty nie trzeba było długo czekać. Meblarze poprawili grę obronną, w ataku zagrali skuteczniej, głównie dzięki dobrej grze Grzegorza Sieńkowskiego, dlatego do szatni zeszli z 3 bramkowym prowadzeniem.

W II połowie spotkania wyrównana gra trwała tylko do 40 minuty, kiedy to na tablicy wyników widniało 20:15 dla Meble Wójcik. W ostatnich 20 minutach meczu Elblążanie włączyli wyższy bieg, zagrali szybciej i dokładniej. Ich dominacja nie podlegała dyskusji, dlatego mecz zakończył się wysokim, 14 bramkowym zwycięstwem podopiecznych Andrzeja Rusznickiego.

W I połowie meczu kontuzji kolana doznał kapitan drużyny Piotr Sadowski. Badania wykazały naciągnięte więzadło poboczne strzałkowe, więc pod znakiem zapytania stanął występ „Farmera” w następnym meczu.

W 5 kolejce spotkań kibiców w Elblągu czeka „mecz na szczycie”. Liderujący Meble Wójcik II podejmą na własnym terenie drugi w tabeli MLKS Borowiak Czersk. Ten ciekawie zapowiadający się pojedynek odbędzie się w sobotę, 15 października o godzinie 16 w sali MOS przy ul. Kościuszki 77a. Wstęp wolny.

UKS Jedynka Morąg - Meble Wójcik II Elbląg 20-34 (11-14)

Meble Wójcik II Elbląg: Kozik, Smoliński – Sieńkowski 9, Grynis 5, Koteluk 4, Borsukowicz 4, Rusznicki 3, Chudziński 3, Janowicz 2, Nikoporowicz 1, Janowicz 1, Sadowski 1, Grzybek 1.

Pozostałe wyniki: UKS Olimp Bolszewo – Szczypiorniak II Olsztyn 37:32 (17:17) MLKS Borowiak Czersk – GUKS Bellator Ryjewo 34:26 (14:11)