Meblarze II rozgromili rywala

› piłka ręczna ponad rok temu    14.04.2015
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 3 / 100%

W 9 serii spotkań III ligi piłkarzy ręcznych, szczypiorniści Mebli Wójcik II wysoko pokonali najsłabszy w lidze UKS Jedynka Morąg 47:22 (22:15). Na 1 kolejkę przed zakończeniem rozgrywek podopieczni Andrzeja Rusznickiego są blisko zrealizowania postawionego sobie celu, jakim jest wygranie wszystkich meczów w sezonie.

W sobotnie popołudnie do Elbląga zawitał outsider grupy, zespół który w obecnych rozgrywkach nie wygrał żadnego spotkania. Pierwszy mecz tych ekip w rundzie jesiennej Meblarze wygrali gładko 34:20 i w rewanżu chcieli jeszcze okazalej pokonać rywala, aby godnie pożegnać się w elbląskimi kibicami. Ta sztuka udała im się doskonale, choć pierwsza połowa nie zapowiadała takiego obrotu spraw.

Początek spotkania należał do wyrównanych. Elblążanie dobrze prezentowali się w ataku, natomiast słabiej wyglądała gra obronna dlatego po 10 minutach goście mieli na swoim koncie już 6 bramek przy 8 gospodarzy. W kolejnych minutach Meblarze poprawili nieco ten aspekt gry, dlatego w 15 minucie po bramce Krzysztofa Koteluka odskoczyli rywalowi na 13:7. Następne minuty to chwilowa dekoncentracja gospodarzy, którzy pozwolili zbliżyć się rywalowi nawet na dystans jednej bramki – 14:13 w 22 minucie. Jednak w ostatnim fragmencie pierwszej połowy elbląscy szczypiorniści ponownie przyspieszyli, dzięki czemu do przerwy schodzili z zapasem 7 bramek.

W drugiej połowie Meblarze nie pozwolili rywalowi na zbyt wiele. Już w 40 minucie po bramce Grzegorza Sieńkowskiego gospodarze prowadzili 32:16 i w kolejnych minutach ich przewaga systematycznie rosła. Meblarze wysoko wypunktowali ekipę z Morąga, jednak gdyby nie błędy techniczne, to nasi szczypiorniści mogliby spokojnie przekroczyć granicę 50 bramek. Przed szczypiornistami Mebli Wójcik II ostatnie spotkanie w sezonie. W sobotę udadzą się do Czerska na ciekawy pojedynek z miejscowym Borowiakiem, który walczy o 2 miejsce w lidze.

Meble Wójcik II Elbląg - UKS Jedynka Morąg 47-22 (22-15)

Meble Wójcik II Elbląg: Smoliński, Kozik – Grynis 9, Stolarowicz 6, Grzybek 5, Koteluk 5, Estal 4, Borsukowicz 4, Wądołowski 4, Janowicz 3, Janowicz 3, Rusznicki 2, Nikoporowicz 1, Sieńkowski 1.