dd Marta Witkowska po raz drugi powalczy o medal na mistrzostwach świata
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Marta Witkowska po raz drugi powalczy o medal na mistrzostwach świata

› wodne 12 miesięcy temu    23.07.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
4 zdjęćMarta Witkowska tuż przed powołaniem do kadry narodowej (czerwiec 2017 r.),Marta Witkowska tuż przed powołaniem do kadry narodowej (czerwiec 2017 r.), fot. Marcin Mongiałło (archiwum Elblag.net)

Kajakarka ZKS Olimpii Elbląg Marta Witkowska już po raz drugi powalczy o medal na mistrzostwach świata. 20 lipca w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu odbyło się uroczyste wręczenie powołań kadry kajakarzy i kanadyjkarzy na Mistrzostwa Świata Juniorów i Młodzieżówki (U23) 2018, które odbędą się w dniach 26-29 lipca w mieście Płowdiw w środkowej Bułgarii. Wśród pięciu kajakarek z młodzieżówki znalazła się również Marta Witkowska.

Elblążanka trenuje kajakarstwo od pięciu lat pod okiem trenerów – Agnieszki Banaś i Wojciecha Załuskiego. W czerwcu ubiegłego roku zajęła czwarte – chyba najmniej lubiane przez sportowców miejsce – na Mistrzostwach Europy Juniorów i Młodzieżowców (U23) w Sprincie Kajakowym w Belgradzie (Serbia). Marta Witkowska występowała wówczas jako juniorka (teraz występować będzie w kategorii młodzieżowej)  w konkurencji K-2 1000 m w parze z Martyną Klatt (Energetyk Poznań). Kajakarki w pierwszym, eliminacyjnym wyścigu zajęły drugie miejsce z czasem 03:49.004, ze stratą 2,328 s do węgierskiej osady (Karina Biben, Olga Bakó). W wyścigu finałowym zajęły czwarte miejsce z czasem 03:45.380, ze stratą 06.220 s do Węgierek (Karina Biben, Olga Bakó). Na drugim miejscu uplasowały się Czeszki (Stepanka sobiskova i Barbora Galadova), a na trzecim Białorusinki (Ina Sauchuk i Tatsiana Shmuksta). Warto dodać, że Polki ścigały się wówczas w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, przy temperaturze dochodzącej do 37°C . Jak będzie tym razem? Trzymamy kciuki!

Wśród kajakarek powołanych na mistrzostwa świata znalazła się Marta Witkowska (ZKS Olimpia Elbląg), fot. sekcja kajakowa ZKS Olimpii Elbląg

 • Marta Witkowska po raz drugi powalczy o medal na mistrzostwach świata
 • Marta Witkowska po raz drugi powalczy o medal na mistrzostwach świata
 • Marta Witkowska po raz drugi powalczy o medal na mistrzostwach świata
 • Marta Witkowska po raz drugi powalczy o medal na mistrzostwach świata
ilość zdjęć 4 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 6
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.