dd Marcin Liszcz ze srebrnym medalem igrzysk w Abu Zabi! (+ zdjęcia)
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Marcin Liszcz ze srebrnym medalem igrzysk w Abu Zabi! (+ zdjęcia)

3 miesiące temu    16.03.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
5 zdjęćMarcin Liszcz ze srebrnym medalem XV Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Abu ZabiMarcin Liszcz ze srebrnym medalem XV Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Abu Zabi fot. Klub Olimpiad Specjalnych „Oni w ATAKu”

Elbląski judoka Marcin Liszcz – członek Klubu Olimpiad Specjalnych „Oni w ATAKu” – wywalczył srebrny medal na XV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Abu Zabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie), które rozpoczęły się 14 marca 2019 r. Sukces jest tym większy, że jest to pierwszy medal w historii judo olimpiad specjalnych dla polskiego zawodnika!

Marcin Liszcz na drodze do wicemistrzostwa olimpijskiego stoczył dwie walki. Wygrał starcia z reprzentantami Monaco i Izraela. W Walce o złoto uległ Portugalczykowi. 

Marcin Liszcz ze srebrnym medalem XV Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Abu Zabi, fot. Klub Olimpiad Specjalnych „Oni w ATAKu”

To wielki sukces elblążanina, na który złożyła się wieloletnia i ciężka praca zarówno zawodnika, jak jego trenerów, (których na przestrzeni lat było wielu – w ostatnim okresie Marcin trenuje pod okiem Pauliny Dąbrowskiej i Michała Dąbrowskiego), ale również rodziców i osób związanych z Integracyjnym Klubem Sportowym „ATAK” Elbląg (w tym Joanny Cesarskiej, która jest doskonałą koordynatorką, spina wszytsko pod względem organizacyjnym). 

Sukces Marcina Liszcza to także sukces i osiągnięcie IKS „ATAK” Elbląg oraz jego założyciela (i prezesa) – Tomasza Woźnego, który wiele lat temu był zdrowym zawodnikiem, członkiem kadry Polski w siatkówce. W międzyczasie uległ wypadkowi, co dało impuls do tego, że zaangażował się w sport niepełnosprawnych. Budowa wielosekcyjnego klubu rozpoczęła się od siatkówki na siedziąco. Wielkim osiągnięciem była organizacja w Elblągu w 2014 r. mistrzostwa świata w siatkówce na siedząco, jak również mistrzostw Europy w tej dyscyplinie (dwukrotnie: w 2009 r. i w 2013 r.).

Więcej informacji na temat Marcina Liszcza możecie przeczytać w artkule, który opublikowaliśmy miesiąc temu.

Musimy dodać, że do Zjednoczonych Emiratów Arabskich pojechało aż troje elblążan! Oprócz Marcina Liszcza (judo, Klub Olimpiad Specjalnych „Oni w ATAK-u” Oddział Regionalny Warmińsko-Mazurskie) i Mateusza Zdaniukiewicza (tenis stołowy, Klub Sportowy Olimpiad Specjalnych „Zefirek” przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu) do Abu Zabi pojechała także Katarzyna Janicka (badminton, Klub Olimpiad Specjalnych „Rekord” przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Elblągu).

 • Marcin Liszcz ze srebrnym medalem igrzysk w Abu Zabi!
 • Marcin Liszcz ze srebrnym medalem igrzysk w Abu Zabi!
 • Marcin Liszcz ze srebrnym medalem igrzysk w Abu Zabi!
 • Marcin Liszcz ze srebrnym medalem igrzysk w Abu Zabi!
 • Marcin Liszcz ze srebrnym medalem igrzysk w Abu Zabi!
ilość zdjęć 5 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 5
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Pick
3 miesiące temu ocena: 100%  1
Super !
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.