dd Mamo, przygotuj malucha na wyjazd na narty
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Mamo, przygotuj malucha na wyjazd na narty

› zimowe 6 miesięcy temu    31.12.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Mamo, przygotuj malucha na wyjazd na narty

Wysyłasz swoje małe dziecko na obóz narciarski po raz pierwszy? A może jedziecie na stok całą rodziną? Przekonaj się, jak zadbać o malucha kompleksowo. Sprawdź, jakie ubezpieczenie narciarskie ochroni go w najwyższym stopniu. Przeczytaj o ubraniach i akcesoriach, które są niezbędne na stoku. Przygotuj wszystko na tyle wcześnie, by nie dokonywać pochopnych wyborów na ostatnią chwilę!

Jakie ubezpieczenie narciarskie dla dziecka?


Kwestia wybrania odpowiedniego ubezpieczenia narciarskiego jest ważna niezależnie od wieku narciarza. W przypadku dzieci jednak zakres ochrony powinien być nieco większy. Dzieci są mniej ostrożne, ponieważ nie potrafią przewidzieć wielu sytuacji. To sprawia, że są bardziej narażone na zagrożenia, a także same mogą je spowodować.

Podstawą ubezpieczenia narciarskiego dla najmłodszych jest pokrycie kosztów leczenia, i to o wysokim zakresie. Transport do szpitala, hospitalizacja, zabiegi i operacje, wykupywanie leków i środków medycznych – to tylko część składowych ubezpieczenia narciarskiego. Korzystne jest także poszerzenie polisy o NNW, czyli ochronę następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeśli Twoje dziecko dozna długotrwałych urazów, otrzyma z tego tytułu pieniądze.

Gdzie kupić ubezpieczenie narciarskie?


Warto kupić ubezpieczenie narciarskie online, ponieważ to przy okazji dobry sposób na poznanie jego pełnego zakresu. Korzystając z porównywarki ubezpieczeń, otrzymujesz listę ofert i cen różnych towarzystw i sam możesz ocenić, która zapewni Twojemu dziecko najlepszą ochronę.

Pamiętaj, by polisa na narty zawierała OC – jeśli maluch wjedzie na kogoś na stoku i skrzywdzi go lub uszkodzi jego sprzęt, nie będziesz musiał finansować leczenia bądź też naprawy z własnej kieszeni.

Sprzęt narciarski dla dziecka: buty, narty, kask


Ubezpieczenie narciarskie to tylko połowa ochrony, jaką powinieneś zapewnić dziecku na stoku. Drugą część stanowi wyposażenie, czyli odpowiedni sprzęt narciarski. Skorzystaj z kilku porad, by wybrać najlepsze narty, najwygodniejsze buty i najmocniejszy kask:

1. Narty oraz buty narciarskie odznaczają się stopniem twardości. Zadbaj o to, by miały niższy stopień, czyli były miększe, plastyczne, pozwalały na pewną swobodę ruchu.

2. Narty dla dziecka powinny mieć mały promień skrętu. To sprawi, że będzie się na nich łatwiej skręcać.

3. Dobierz odpowiednią wysokość nart. Ustaw je czubami do góry i poproś dziecko o podejście. Jeśli sięgają do jego oczu, są dopasowane.

4. Zmierz obwód głowy malucha, by znaleźć dopasowany kask. Powinien dobrze trzymać się głowy, lecz nie może jej uciskać. Wykonał mały test. Jeśli kask nie ciśnie dziecka, poproś o wykonanie paru energicznych ruchów głową na boki. Nie powinien ani spaść, ani nawet się przesuwać.

5. Warto wybrać kask z pokrętłem regulującym szerokość. Jeśli dziecko założy na głowę chustkę lub kominiarkę, bez trudu powiększysz przestrzeń wewnątrz kasku.

Jeżeli zdecydowałeś się na zakup sprzętu, nie zaś wypożyczenie, koniecznie zadbaj o to, by ubezpieczenie narciarskie obejmowało ochronę sprzętu. Wówczas w sytuacji, gdy narty, buty bądź kask zostaną ukradzione, zniszczone, utracone lub zgubione, otrzymasz przynajmniej zwrot przynajmniej części kosztów zakupu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.