› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Lionel Messi: fenomenalny piłkarz, kochający mąż i dobry ojciec

› inne 11 miesięcy temu    9.12.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Lionel Messi: fenomenalny piłkarz, kochający mąż i dobry ojciec

Lionel Messi: fenomenalny piłkarz, kochający mąż i dobry ojciec

Często nazywa się go 'Bohaterem światowego futbolu'. Lionel Messi jest znany na całym globie. Na swoją popularność w świecie sportu samodzielnie i uczciwie zapracował ciężkimi treningami, a przede wszystkim chęcią ciągłego rozwoju. Piłkarza znają nawet osoby, które nie interesują się na co dzień piłką nożną. Mąż, ojciec, syn, a przede wszystkim skuteczny napastnik. Na swoim koncie ma kilka najcenniejszych tytułów, a jego występy i popisy na murawie, wciąż zapisują kolejne strony na kartach światowej piłki nożnej. I tak jak o osiągnięciach Messiego pisze się i mówi niemalże bez przerwy, tak niewiele można znaleźć informacji na temat jego życia prywatnego. Tymczasem droga do sukcesów piłkarza, od samego początku nie była usłana różami. Kim tak naprawdę jest Leo Messi?

1. Najlepszy strzelec w historii piłki nożnej

2. Narodziny gwiazdy światowego futbolu

3. Kim jest miłość życia Leo Messiego?

Najlepszy strzelec w historii piłki nożnej

Messi znany jest przede wszystkim z celnych strzałów. W historii piłki nożnej słynie z największej liczby goli w ciągu roku kalendarzowego (91) i w jednym sezonie (73). Zapracował sobie tym samym na tytuł Piłkarza Roku w Europie według UEFA. Jego osiągnięcia stanowią wyzwanie dla innych piłkarzy, dla których jest niekwestionowanym wzorem. Jako zawodnik, ale i kapitan FC Barcelony, skutecznie prowadzi swój zespół do zdobywania najbardziej wartościowych tytułów. 4-krotnie doprowadził klub do zwycięstwa w Lidze Mistrzów. A to, za co cenią go inni zawodnicy, to współpraca na boisku. Messi niejednokrotnie stwarzał sytuacje do zdobywania kolejnych bramek nie tylko dla siebie, ale i kolegów, by pokazać światu także ich umiejętności.

Narodziny gwiazdy światowego futbolu

Messi po raz pierwszy pojawił się na boisku dzięki babci. Na swojej drodze do kariery zawsze mógł liczyć na wsparcie rodziny. Dużą rolę w życiu zawodowym piłkarza odegrał ojciec, który konsekwentnie szukał środków na leczenie choroby syna. W wieku 11 lat bowiem, zdiagnozowano u niego karłowatość. Groził mu wówczas wzrost ok 130 cm. Na szczęście wsparcie przyszło z Barcelony. Klub dostrzegł w młodym Messim ogromny potencjał i zdecydował się sfinansować leczenie. Dzięki czemu piłkarz aktualnie ma 170 cm wzrostu.

Kim jest miłość życia Leo Messiego?

Leo Messi poznał swoją żoną już w wieku 5 lat, jednak w okresie dorastania nie byli parą. Do ślubu doszło dopiero w 2017 r. O związku Antonelli Roccuzo i Messiego niewiele się mówi w sieci. Żona piłkarza jest właścicielką firmy produkującej ubrania dla dzieci. W odróżnieniu od innych partnerek znanych piłkarzy, nie jest aktywna w mediach społecznościowych. Ceni sobie prywatność, którą Leo bardzo szanuje. Para zdecydowała się na trójkę dzieci. Antonella urodziła trzech synów: Thiago, Mateo i Ciro, a każdy z nich ma spory potencjał sportowy. Bliscy są dla Messiego najważniejsi. Wartości, które wyniósł ze swojego domu rodzinnego, aktualnie wspólnie z Antonellą kontynuują w kwestii wychowania dzieci, o czym więcej można przeczytać na stronie: https://dzidzius.pl/rodzice/lionel-messi-zona-i-dzieci/.

Lionel Messi jako jeden z najbardziej popularnych piłkarzy świata, stara się izolować bliskich od medialnego szumu wokół swojej osoby. Niemniej żona towarzyszy mu zawsze podczas najważniejszych wydarzeń sportowych, niosąc mu wsparcie i ducha najwierniejszego kibica.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.