› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Leucyna - wszystko co musisz wiedzieć?

› inne 8 miesięcy temu    17.09.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Leucyna - wszystko co musisz wiedzieć?

Leucyna to organiczny związek chemiczny, który należy do grupy aminokwasów zwanych egzogennymi. Nie jest wytwarzana przez ludzki organizm, dlatego musi być dostarczana z zewnątrz, poprzez odpowiednie produkty spożywcze i suplementy. Leucyna jest bardzo ceniona przez sportowców i osoby, które budują swoją sylwetkę. Sprzyja budowaniu masy mięśniowej. Pomaga także przy redukcji tkanki tłuszczowej. Leucyna to suplement diety, który dostarczany dodatkowo do organizmu świetnie na niego wpływa. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej.

1. Leucyna - co to jest?
2. Dla kogo sprawdzi się leucyna?
3. Jak stosować leucynę?
4. Właściwości leucyny

Leucyna - co to jest?

Zastanawiasz się, czym dokładnie jest leucyna? Jest to aminokwas egzogenny, co oznacza, że nie jest wytwarzany przez organizm ludzi. Wpływa on na syntezę białek mięśniowych, stymulując ją. Leucyna dostarczana jest razem z pożywieniem. Można ją znaleźć w mięsie, rybach, jajkach, nabiale, a także produktach roślinnych. Czasami jednak trzeba dostarczać ją dodatkowo w postaci suplementu diety. Leucyna przyczynia się do budowy masy mięśniowej, wspiera także procesy anaboliczne.

Dla kogo sprawdzi się leucyna?

Leucyna jest aminokwasem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Są jednak grupy osób, które mają zwiększone zapotrzebowanie na leucynę i mogą czerpać dodatkowe korzyści z jej dostarczania w formie suplementu. Do tych osób należą przede wszystkim sportowcy, ale także inne osoby, które dbają o swoją tężyznę fizyczną. Leucyna stymuluje procesy anaboliczne, a w efekcie rozbudowuje włókna mięśniowe.

Jak stosować leucynę?

Zastanawiasz się, jak stosować leucynę w postaci suplementu diety? Jakie jest dawkowanie leucyny? Przede wszystkim warto dbać o to, żeby odpowiednią ilość tego aminokwasu dostarczać razem z pożywieniem. Jeśli jednak potrzebujesz większej ilości i stosujesz suplement, jego dawkowanie i tak uzależnione jest od Twojej diety. Przeciętnie stosuje się ilość od 1 do 3 gramów na porcję. Dzięki temu leucyna skutecznie wspomaga anaboliczność diety. Suplement można stosować w ciągu dnia, pamiętając o tym, że warto spożyć go także po treningu.

Właściwości leucyny

Jakie są najważniejsze właściwości, które posiada leucyna?

 • wpływa na zwiększenie wydolności treningowej,
 • wspomaga regenerację organizmu po treningu,
 • może przyspieszyć proces budowy masy mięśniowej, przez co przyczynia się do budowania muskularnej sylwetki,
 • rozpoczyna proces syntezy białek mięśniowych,
 • może wpływać na redukcję tkanki tłuszczowej.
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.