dd Kram Start Elbląg otrzyma dodatkowe wsparcie finansowe od Miasta
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Kram Start Elbląg otrzyma dodatkowe wsparcie finansowe od Miasta

› piłka ręczna ponad rok temu    17.03.2017
Maciej Markowski
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. archiwum elblag.net

Kilka tygodni temu Urząd Miejski w Elblągu rozstrzygnął trzy konkursy z zakresu zadań publicznych związanych ze sportem. Najwyższe dofinansowanie, jak w latach ubiegłych, otrzymał klub kobiecej piłki ręcznej Kram Start Elbląg, które wyniosło 450 tys. złotych. Łącznie rozdysponowano 1 873 000 zł, ale ta kwota zwiększy się, albowiem Prezydent Witold Wróblewski spotkał się z przedstawicielami zespołu Superligi i zadeklarował dodatkowe wsparcie finansowe dla klubu. Nie wiadomo, w jakiej kwocie, ale jak napisano w oficjalnym piśmie: "Zarząd Kram S.A. jest bardzo zadowolony z osiągniętego porozumienia".

Nie byłoby tego porozumienia, gdyby nie zaangażowanie włodarzy Startu oraz radnego Rafała Traksa, który do ostatnich dni sprawowania funkcji dyrektora, mocno zabiegał o dodatkowe fundusze na działalność sportową klubu. Jego dyskusja z Witoldem Wróblewskim - zapoczątkowana na sesji Rady Miejskiej - przeniosła się na płaszczyznę medialną, ale pomimo pewnych różnic w stanowiskach obu stron odnośnie wsparcia, Prezydent deklarował pomoc, dzięki której drużyna mogłaby w dalszym ciągu być konkurencyjną w polskiej lidze i spokojnie funkcjonować planując budżet na przyszły sezon rozgrywkowy.

Dotację klub otrzymał jednak identyczną, jak w roku 2016 i 2015 oraz niższą niż w 2014 (467 tys.), 2013 (640 tys.) czy 2012 (550 tys.). Biorąc pod uwagę dofinansowanie, jakie otrzymują inne topowe zespoły w Polsce (Pogoń, Łączpol, Selgros czy Energa), elbląski klub i tak dobrze radził sobie na tle dużo możniejszych konkurentów. Oczywiście "życie" drużyny nie zależy tylko i wyłącznie od wpływów z miejskiej kasy, ale choćby wsparcia od sponsorów. Prezydent wskazywał ponadto na pomoc ze strony Ratusza w zakresie bezpłatnego korzystania z obiektów sportowych, jak Hala Sportowo-Widowiskowa:

- Poza bezpośrednim wsparciem finansowym Klub Start Elbląg korzysta również bezpłatnie z Hali Sportowo-Widowiskowej przy Al. Grunwaldzkiej, rozgrywając swoje mecze i trenując. Na potrzeby Klubu udostępniona jest także infrastruktura hali, sprzęt multimedialny i magazyny. W 2016 roku Start Elbląg korzystał z hali w łącznym czasie 648 godzin, za kwotę 119 556 zł brutto. To również wymierne wsparcie Klubu udzielone przez Miasto.

Na co radny odpowiadał:

- Tak nie jest. Hala uzyskuje przychód ze sprzedaży biletów oraz karnetów na mecze Startu. Klub z zysków ze sprzedaży biletów i karnetów uzyskuje 0 zł. Co więcej, klub ze środków własnych musi utrzymać służby medyczne, sędziów czy spikera. Hala nie ponosi tych kosztów, ogranicza się do konsumpcji wpływów.

15 marca (w środę) doszło w końcu do spotkania z inicjatywy Witolda Wróblewskiego, w którym uczestniczył prezes Kram S.A. Zbigniew Przybysz. Prezydent zapewnił, że wsparcie sportu jest obowiązkiem miasta, a efektem była deklaracja dodatkowego wsparcia dla Startu, które "wraz z środkami pozyskanymi od sponsorów pozwoli w pełni zrealizować budżet na rok 2017 oraz kontynuować walkę o medal Mistrzostw Polski w sezonie 2016/2017".

Strony ustaliły, iż w czasie możliwie jak najkrótszym po zakończeniu sezonu 2016/2017 spotkają się w celu ustalenia celów sportowych EKS Start na sezon 2017/2018. [...] Zarząd Kram S.A. jest bardzo zadowolony z osiągniętego porozumienia, które stwarza realne szanse gry o najwyższe cele w Polsce, a w niedalekiej przyszłości w Europie - czytamy w piśmie z 15 marca.


- Prezydent zadeklarował rzeczywiście wsparcie na przedwczorajszym i będzie poszukiwał środków - poinformowała Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta.

 

Powiązane

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 5
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ereee
ponad rok temu ocena: 20%  2
Dla Meblarzy takie wsparcie też by się przydało bo nie dostali NIC z budżetu Miasta
odpowiedz oceń komentarz 1 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ marek23
ponad rok temu ocena: 80%  1
Nas kibiców Startu cieszy ta deklaracja Prezydenta Wróblewskiego .Start to wizytówka naszego miasta .Pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz 4 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.