Koszykarze Truso zagrają w następnej rundzie

› koszykówka ponad rok temu    26.01.2015

Truso Elbląg wygrało na wyjeździe z Korsarzem Gdańsk 76-65. To spotkanie było zakończeniem pierwszej fazy eliminacji do turnieju finałowego, w którym najlepsze zespoły w III lidze będą rywalizować o awans. Z dwóch grup promocję uzyskało 6 najlepszych klubów.

W pierwszej części Truso miało największe problemy z miejscowym rywalem, który seryjnie zdobywał punkty. Trener Arkadiusz Majewski w tej kwarcie mógł liczyć na skuteczność Jarosława Jakubowa jednak to było zbyt mało jak na celnie rzucającego Korsarza. W następnych minutach elblążanie zaczęli częściej trafiać do kosza przeciwników. Przy ich niecelnych rzutach wygrali następną partię 14-12. Poprawiła się zatem postaw w obronie, a w trzeciej kwarce za sprawą Jakubowa, Piotra Prokurata, rzucającego z dystansu, oraz Piotra Markiewicza, goście uzyskali przewagę. W końcówce mimo wyrównanej rywalizacji, Truso zdołało wygrać.

Przedstawiamy plan rozgrywek w kolejnej rundzie. Nasz zespół będzie miał zaliczony bilans z Pelplinem i Politechniką, więc zyska dodatkowe 6 punktów. Awans uzyskają dwa najlepsze zespoły.

Korsarz Gdańsk - Truso Elbląg 65-76 (28-23, 12-14, 9-18, 16-21)

Truso Elbląg: Jakubów 27 (3), Prokurat 26 (4), Matkiewicz 13, Kwalski , Pożarycki 6, Huber, Kopycki 4, Tuński, Jastrzębski

1. Itago Gdynia 4-0 8 punktów

2. Pelplin 4-0 8

3. Truso Elbląg 2-2 6

4. Kobylnica 1-3 5

5. Władysławowo 1-3 5

6. Politechnika 0-4 4