dd Koszulki patriotyczne: dlaczego warto je nosić?
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Koszulki patriotyczne: dlaczego warto je nosić?

9 miesięcy temu    23.08.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Koszulki patriotyczne: dlaczego warto je nosić?

Moda na koszulki patriotyczne rozpoczęła się kilka lat temu. Na ulicach polskich miast pojawia się coraz więcej osób – zarówno kobiet, jak i mężczyzn, którzy dumnie noszą na piersi polskiego orła, husarskie skrzydła czy nadruki z patriotycznymi napisami. Czy rzeczywiście warto je nosić?

Kraj urodzenia jest miejscem ważnym dla każdego - bez wyjątku. To miejsce, w którym kształtuje się nasza tożsamość, system wartości i sposób myślenia o świecie. Właśnie dlatego ojczyzna zajmuje ważne miejsce w życiu. Czemu więc nie wyrazić tego inaczej niż tylko za pomocą słów? Choć może się wydawać, że założenie koszulki patriotycznej jest powodem do wstydu czy wyrazem braku gustu, wystarczy spojrzeć na ich nadruki, aby przekonać się, jak stylowo są zaprojektowane. Prezentują się zatem atrakcyjnie, a przy tym niosą za sobą ważny, wartościowy przekaz.

Koszulki patriotyczne to sposób na wyrażenie dumy narodowej

Choć wielu osobom patriotyzm może kojarzyć się z nacjonalizmem, w rzeczywistości oba pojęcia mają ze sobą niewiele wspólnego. Postawa patriotyczna wiąże się z miłością do własnego kraju, szacunkiem dla jego historii i troską o jego dobro – jest zatem niezwykle pozytywna i warto ją pielęgnować. Tak też dzieje się choćby w Stanach Zjednoczonych, gdzie narodowe symbole – a zwłaszcza flaga – stały się częścią pop-kultury i można je spotkać niemal na każdym kroku. Tam koszulki patriotyczne już od dawna są powodem do dumy i noszą je zarówno dzieci, jak i seniorzy – wyrażając dumę z tego, kim są i gdzie mieszkają. Warto więc podążyć za ich przykładem.

Jakie koszulki patriotyczne wybrać?

Patriotyczne koszulki mogą przybrać rozmaite formy – zwłaszcza, że ich projektanci są coraz bardziej kreatywni, przekładając narodowe symbole na designerskie zdobienia. Dlatego obecnie możesz sięgnąć zarówno po bardzo minimalistyczne i subtelne t-shirty o patriotycznych dekoracjach – np. z niewielkim symbolem Polski Walczącej czy delikatną naszywką w narodowych barwach, jak i znacznie bardziej malownicze, o wyrazistym wzornictwie.

Przyglądając się ofercie takich sklepów jak Fightershop.com.pl, można znaleźć zarówno bardzo uniwersalne wzory – np. z polskim godłem lub flagą, jak i nawiązujące do konkretnych wydarzeń z narodowej historii. Tych, które ukształtowały naszą polską tożsamość. Mowa m.in. o nadrukach, które odnoszą się do:

 • powstania warszawskiego – jednych z najbardziej dramatycznych aktów odwagi i patriotyzmu w historii,
 • symboliki husarii – legendarnej formacji kawaleryjskiej, która odnosiła spektakularne zwycięstwa w wojnach, jakie Polska toczyła m.in. XVII wieku,
 • tematyki żołnierzy wyklętych – stawiających opór komunistom po zakończeniu drugiej wojny światowej.

Co ważne, można znaleźć zarówno wzory typowo męskie, jak i bardziej kobiece. Każdy zatem znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Pamiętaj – koszulki patriotyczne możesz założyć np. do jeansów i bluzy, jak również w bardziej militarnych czy sportowych stylizacjach. Dzięki nim możesz pokazać swojemu otoczeniu, jak ważna jest dla Ciebie patriotyczna postawa i jak dumny jesteś z historii oraz wartości, z którymi wiąże się bycie Polakiem. Odważ się to wyrazić, gdziekolwiek jesteś. Moda patriotyczna – zwłaszcza, gdy sięgniesz po koszulki i inne outfity z symboliką narodową w dobrym stylu – doskonale prezentuje się na ulicy, na imprezach i podczas spotkań ze znajomymi. Przekaz, które niosą za sobą takie ubrania jest zaś nie do przecenienia.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ patriotyzm to idiotyzm
8 miesięcy temu 3
Kiedyś dziarskie dresy, dziś konfekcja z bandyterką przeklętą - patologia zawsze pozostanie patologią. I dobrze, niech noszą - patola powinna być na pierwszy rzut oka rozpoznawalna dla współobywateli.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ szimurina
9 miesięcy temu ocena: 100%  2
Patriotyzm nie na koszulkach tylko w sercu się powinno miec. I tak jak poniżej ktoś napisał, nie śmiecić, płacić podatki ucziciwie, pomagać rodakom.
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sternik
9 miesięcy temu ocena: 83%  1
Chcesz być patriotą? Jest na to lepszy sposób od koszulki... nie zaśmiecaj swojego kraju!!! Wypiłeś piwo na plaży?? Puszka do plecaka i do domu zanieś. Mogłeś pełną przynieść, to możesz wynieść i pustą. Zrobisz więcej dla ojczyzny niż chodząc z kotwicą na klacie.
odpowiedz oceń komentarz 5 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.