› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Kolejny zwycięski pojedynek elblążanina na Wyspach (+wideo)

› sporty walki ponad rok temu    27.03.2017
Maciej Markowski
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Kolejny zwycięski pojedynek elblążanina na Wyspach (+wideo) fot. Stephen King Photography

Dwóch Polskich fighterów wzięło udział w gali sztuk walki Ultimate Warrior Challenge: Nations Collide, która odbyła się Hawkwell w Wielkiej Brytanii (Clements Hall Leisure Centre). Obok Łukasza Ambroziaka, który nie dał żadnych szans Nikicie Ranchevowi, wystąpił także pochodzący z Elbląga, ale na stałe mieszkający po drugiej stronie kanału La Manche Radosław Dziąbkowski. Nasz zawodnik również zakończył swoją walkę przed czasem przez duszenie. To była jedenasta zawodowa walka naszego krajana, z których wygrał aż osiem.

34-letni Dziąbkowski przystępował do pojedynku z Brytyjczykiem Andym Coną zaledwie niespełna dwa miesiące po swojej poprzedniej walce stoczonej w ramach gali UCMMA 50 w Londynie (4 lutego). Wtedy jego przeciwnikiem był inny legitymujący się paszportem brytyjskim fighter Qamer Hussain. Niestety dla naszego wojownika, jego rywal przetrzymał wszystkie rundy, w trakcie których to elblążanin był stroną bardziej skorą do podejmowania ryzyka, ale sędziowie orzekli, że więcej punktów uzbierał Hussain i to jemu przyznali zwycięstwo.

Okazją do powrotu na triumfalną ścieżkę była potyczka z Anglikiem o bardzo przeciętnym bilansie walk mma (2-26-0) Andrew Connorem (walczącym pod nazwiskiem Cona). Początek tego pojedynku był etapem poznawczym dla obu zawodników. Kilka ciosów wyprowadzonych z obu stron i w końcu klincz przy siatce. Tam Radosław Dziąbkowski zastosował efektowny suples, aby obalić przeciwnika i rozpoczęły się "szachy" w parterze. Polak "przykleił" się do rywala i szybkim ruchem zmienił pozycję, aby w końcu dostać się blisko szyi Cony. Gdy już powiodła mu się ta sztuka, założył dźwignię i tak długo trzymał rywala, aż ten stracił przytomność i sędzia główny odgwizdał koniec walki.

Był to jeden z najszybszych pojedynków tej gali, który trwał poniżej 2 minut. Dla elblążanina była to 8 wygrana na zawodowych ringach przy 3 przegranych.

Walkę można obejrzeć na filmie poniżej (od 1:43:00).

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ EBramis
ponad rok temu 1
Brawo brat
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.