› taniec ponad rok temu    30.10.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
Kolejne medale tancerzy EKT Jantar fot. nadesłana

W ubiegłą sobotę, 27 października, w Kwidzynie odbył się XIX Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Kwidzyna wraz z Grand Prix Polski Ekstraklasy. Podczas Turnieju parom z Elbląskiego Klubu Tańca JANTAR, w różnych kategoriach, udało się zdobyć  miejsca na podium.

Elblążanie jak zwykle zaprezentowali najwyższy poziom. Podczas turnieju, w 17 kategoriach  zmagały się pary z 46 klubów z całej Polski. Elbląg reprezentowało 19 par z czego 8 stanęło na podium.

W  kategorii 14-15 „B” w tańcach standardowych para Paweł Skwira i Natalia Łysko zdobyła srebro, a w kategorii Juniorzy Starsi Grand Prix Ekstraklasy, w tańcu standardowym – brąz.

W kategorii 10-11 „F” najlepiej spisały się dwie pary – Marceli Józefowicz i Patrycja Jankowska  oraz Krzysztof Wiśniewski i Zofia Bieraga. Zdobyli oni – ex aequo – pierwsze miejsce na podium. Srebro w tej samej kategorii zdobyła para Tomasz Sokół i Kornelia Wasiłyszyn, a brąz – Łukasz Sarnowski i Justyna Reich.

W kategorii 10-11 „E” podium i brązowy medal zdobyła para Bartosz Woliński i Maja Konarzewska.
Jakub Zieliński i Nycnerska Olga w kategorii 12-13 „C” w tańcach latynoamerykańskich wytańczyli srebro, a w tańcach standardowych – brąz.

W kategorii SENIOR III w tańcach standardowych oraz latynoamerykańskich, drugie miejsce zajęli Wiesław i Maria Jankowscy.