› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Kiedy sprawdza się prywatny trener?

› siłowe ponad rok temu    8.07.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Kiedy sprawdza się prywatny trener?

Kiedy sprawdza się prywatny trener?

Dobry trener personalny to oczywiście inwestycja w kondycję i zgrabną sylwetkę. Z drugiej strony dla wielu osób to także doskonała motywacja do ćwiczeń i źródło fachowej wiedzy, która znacznie wykracza poza same ćwiczenia i może dotyczyć sposobu odżywiania, podejścia do aktywności, stroju czy też suplementacji. To czasem też ważna lekcja tego, jak dbać o zdrowie i odbudować poczucie własnej wartości. Zajęcia z trenerem personalnym cieszą się dużym powodzeniem i nic w tym dziwnego, bo po prostu przynoszą efekty.

Dobre ćwiczenia z trenerem personalnym

Wiele osób sięga po usługi trenera personalnego https:warsaw-trainer.pl, gdy ćwiczenia na siłowni nie dają satysfakcjonujących efektów. Czasem nie wiemy, jak trenować, robimy to nieumiejętnie, a nawet możemy sobie zaszkodzić. Gdy nie widzimy rezultatów, spada również motywacja do dalszego wysiłku. Jest to naturalne. I dlatego okazuje się, że treningi personalne są często lepsze. Instruktor z pewnością pomoże ułożyć dobry plan treningowy dopasowany do możliwości i zakładanych celów, a także będzie towarzyszyć na każdym etapie ich realizacji.

Ile kosztuje trener personalny?

Dobry trener to zawsze usługa szyta na miarę i instruktor po prostu musi do nas pasować. Z drugiej strony taka relacja oparta jest też na zaufaniu i zrozumieniu. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że cena treningu personalnego zawsze będzie wyższa niż ćwiczeń na siłowni czy też zajęć grupowych. Poza tym w tym wypadku trzeba będzie poświęcić odpowiednio dużo czasu, energii i kondycji oraz się całym sercem zaangażować. Bo tylko wówczas trening personalny po prostu będzie miał sens.

Dlaczego warto mieć trenera personalnego?

Profesjonalny trener personalny to osoba, która szczegółowo zaplanuje plan treningowy. Bardzo często zwłaszcza u osób początkujących można zaobserwować słabą kontrolę ciała, brak umiejętności wytwarzania stabilizacji, słabe czucie mięśniowe czy inne błędy techniczne. Trener personalny w trakcie jednostki treningowej zwraca uwagę na jakość wykonania zaplanowanych ćwiczeń oraz stosuje metodę stopniowania trudności. W przypadku gdy podopieczny hipotetycznie nie radzi sobie z utrzymaniem prostych pleców w martwym ciągu, trener wprowadza łatwiejsze ćwiczenia pomocnicze, które pomagają w zrozumieniu mechaniki trudnego ćwiczenia. Częstą sytuacją jest brak czucia pośladków w trakcie wykonywania różnych wariantów przysiadów. W takiej sytuacji trener szuka przyczyny problemu, mianowicie mięsień, który jest skrócony i osłabiony, ustąpi pracy silniejszym mięśniom ud i nie będziemy czuli zaangażowania mięśni pośladkowych w trakcie ćwiczenia. Misją dobrego trenera jest nauczyć podopiecznego "obsługi" własnego ciała oraz jak je kontrolować. To pozwala osiągnąć wymarzony cel- czyli rezultatem świadomego treningu jest silne i zgrabne ciało, dobra kondycja a przede wszystkim zdrowie. Jeśli nie jesteś w stanie zadbać o to samodzielnie, zdecyduj się na trenera osobistego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.