› siłowe |
ponad rok temu
8.07.2021 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Dobry trener personalny to oczywiście inwestycja w kondycję i zgrabną sylwetkę. Z drugiej strony dla wielu osób to także doskonała motywacja do ćwiczeń i źródło fachowej wiedzy, która znacznie wykracza poza same ćwiczenia i może dotyczyć sposobu odżywiania, podejścia do aktywności, stroju czy też suplementacji. To czasem też ważna lekcja tego, jak dbać o zdrowie i odbudować poczucie własnej wartości. Zajęcia z trenerem personalnym cieszą się dużym powodzeniem i nic w tym dziwnego, bo po prostu przynoszą efekty.
Wiele osób sięga po usługi trenera personalnego https:warsaw-trainer.pl, gdy ćwiczenia na siłowni nie dają satysfakcjonujących efektów. Czasem nie wiemy, jak trenować, robimy to nieumiejętnie, a nawet możemy sobie zaszkodzić. Gdy nie widzimy rezultatów, spada również motywacja do dalszego wysiłku. Jest to naturalne. I dlatego okazuje się, że treningi personalne są często lepsze. Instruktor z pewnością pomoże ułożyć dobry plan treningowy dopasowany do możliwości i zakładanych celów, a także będzie towarzyszyć na każdym etapie ich realizacji.
Dobry trener to zawsze usługa szyta na miarę i instruktor po prostu musi do nas pasować. Z drugiej strony taka relacja oparta jest też na zaufaniu i zrozumieniu. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że cena treningu personalnego zawsze będzie wyższa niż ćwiczeń na siłowni czy też zajęć grupowych. Poza tym w tym wypadku trzeba będzie poświęcić odpowiednio dużo czasu, energii i kondycji oraz się całym sercem zaangażować. Bo tylko wówczas trening personalny po prostu będzie miał sens.
Profesjonalny trener personalny to osoba, która szczegółowo zaplanuje plan treningowy. Bardzo często zwłaszcza u osób początkujących można zaobserwować słabą kontrolę ciała, brak umiejętności wytwarzania stabilizacji, słabe czucie mięśniowe czy inne błędy techniczne. Trener personalny w trakcie jednostki treningowej zwraca uwagę na jakość wykonania zaplanowanych ćwiczeń oraz stosuje metodę stopniowania trudności. W przypadku gdy podopieczny hipotetycznie nie radzi sobie z utrzymaniem prostych pleców w martwym ciągu, trener wprowadza łatwiejsze ćwiczenia pomocnicze, które pomagają w zrozumieniu mechaniki trudnego ćwiczenia. Częstą sytuacją jest brak czucia pośladków w trakcie wykonywania różnych wariantów przysiadów. W takiej sytuacji trener szuka przyczyny problemu, mianowicie mięsień, który jest skrócony i osłabiony, ustąpi pracy silniejszym mięśniom ud i nie będziemy czuli zaangażowania mięśni pośladkowych w trakcie ćwiczenia. Misją dobrego trenera jest nauczyć podopiecznego "obsługi" własnego ciała oraz jak je kontrolować. To pozwala osiągnąć wymarzony cel- czyli rezultatem świadomego treningu jest silne i zgrabne ciało, dobra kondycja a przede wszystkim zdrowie. Jeśli nie jesteś w stanie zadbać o to samodzielnie, zdecyduj się na trenera osobistego.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |