› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Kajakarze z Elbląga będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata i Europy!

› wodne ponad rok temu    11.06.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
profil na FBprofil na FB fot. Przemysław Rojek

W dniach 7 – 9 czerwca 2019 r. w Bydgoszczy odbyły się regaty eliminacyjne juniorów i młodzików do reprezentacji Polski oraz mistrzostw Polski. W regatach uczestniczyła grupa 15 zawodników z klubu sportowego ZKS Olimpia Elbląg. Zajęcie wysokich lokat w tych eliminacjach skutkuje reprezentowaniem naszego kraju w mistrzostwach Świata i Europy.

To, co zrobili elbląscy zawodnicy to niebywały i wielki wynik. Nasz zawodnik Przemek Rojek wywalczył sobie awans do finału A na 1000m, w którym zajął pierwsze miejsce.

1000 metrów to koronny dystans Przemka. Od samego początku poprzez przedbieg i półfinał wygrywał każdą konkurencje. W finale pokazał klasę i wygrał co najmniej o półtora łodzi z drugim zawodnikiem. Wygrana dała mu przepustkę do reprezentacji. Jest to zawodnik sumienny, pracowity i waleczny. W lipcu weźmie udział w Mistrzostwach Europy w czeskich Racicach, a na początku sierpnia w Mistrzostwach Świata w Rumunii.

– podsumował osiągnięcie bardzo systematycznie pracującego kajakarza Wojciech Załuski, trener elbląslkich kajakarzy.    

Oprócz Przemka z świetnej strony pokazał się Paweł Krause. On również wygrał 1000 m w finale A w konkurencji junior młodszy

Paweł to nasze małe objawienie. Nie spodziewałem się tak wysokich rezultatów z jego strony. To również zawodnik pracowity i waleczny, ale nie tak sumienny jak Przemek. On doskonale wie nad czym musi pracować. Obydwoje mają niesamowite rezerwy. Uważam, że to dopiero początek ich świetnych rezultatów

– mówił po zawodach trener.        

Reszta naszych czołowych zawodników, czyli Adam Witkowski Igor Komorowski i Gabriel Gładykowski również zajęli wysokie miejsca w finałach A. Trzeba przyznać, że ich wynik jest zdumiewający – to elita w juniorskich kajakach. Młodzicy pokazali pazur i zajęli czołowe miejsca w swoich finałach.

Jest jedna rzecz, której drugiemu klubowi w kraju według klasyfikacji punktowej z Mistrzostw Polski brakuje. To druga motorówka.

Zainteresowanie elbląskimi kajakami rośnie. Jest wielu zawodników którym trzeba poświecić czas i zapewnić bezpieczeństwo. Podzieleni są na dwie grupy, które jednocześnie powinny realizować program treningowy. Jest to niemożliwe, ze względu na to, że posiadamy tylko jedną motorówkę. Potrzeba nam jeszcze jednej, a to koszt rzędu 30 tys. zł. Klubu w obecnej chwili na to nie stać. W związku z tym prosimy miasto i wszelkich sponsorów o wsparcie

– zakomunikował trener Wojciech Załuski.  

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.