Juniorzy Concordii Elbląg wygrywają z GKS Bełchatów

› piłka nożna ponad rok temu    23.03.2015
komentarzy 2 ocen 10 / 100%

Podopieczni trenera Marcina Szwedy zaskoczyli kibiców na stadionie przy ul. Krakusa. Concordia Elbląg występująca w Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych wygrała 1-0 z faworyzowanym GKS Bełchatów. Bramkę na wagę tego triumfu strzelił w 6 minucie Rafał Kruczkowski.

Gospodarze w poprzednim sezonie zdobyli w tej kategorii wiekowej trzecie miejsce w Polsce. Teraz skład został zmieniony, jednak kilku chłopaków trenowało z tamtym zespołem. To niemały kapitał do trenera Szwedy, który pierwszy raz prowadził Concordię w lidze. Przeciwnik wywalczył awans do tej fazy nie przegrywając spotkania oraz eliminując w barażach ŁKS Łódź.

Trener miejscowych zastanawiał się jak zagrać z takim rywalem. Okazało się, że Concordia preferowała kontrataki. W 6 minucie błąd obrońców GKS w polu karnym wykorzystał najlepszy strzelec miejscowych w lidze wojewódzkiej Rafał Kruczkowski i zdobył bramkę. To ustawiło rywalizację. Bełchatów pokazywał jednak, że jest silnym zespołem. Miał przewagę w posiadaniu piłki. W tej części spotkania mógł zdobyć bramkę jednak sytuacji sam na sam zawodnik rywala posłał piłkę obok słupka. Na dodatek dobrze bronił Damian Treder.

W drugiej połowie trwał atak GKS, który nie stwarzał dogodnych okazji. Concordia broniła się całym zespołem jednak robiła to mądrze. Imponowały przede wszystkim sprytne zachowania gospodarzy, którzy przeszkadzali bełchatowianom.

Concordia Elbląg – GKS Bełchatów 1-0 (1-0)

Bramki: Kruczkowski 6’

Concordia Elbląg: Treder – Gromek, Pelc, Karpiuk, Bieńkowski, Kamiński (69’ Szutiak), Szydłowski (53’ Gola), Koller, Sałek (41’ Kosobucki), Weber (77’ Karman), Kruczkowski (59’ Gutorski)