Juniorki Młodsze Truso w Półfinale Mistrzostw Polski w piłce ręcznej

› piłka ręczna ponad rok temu    23.04.2013
Bartosz Ponichtera
komentarzy 0 ocen 4 / 100%

Przez ćwierćfinały Mistrzostw Polski, które odbywały się w Przemyślu 19-21 kwietnia 2013r szczypiorniak przeszedł jak burza wygrywając wszystkie mecze , chociaż dziewczyny grają młodszym rocznikiem. W czwartek po męczącej podróży zagrały z UKS Olimpia Końskie i od pierwszych minut nie pozwoliły sobie odebrać pola wygrywając 31:18 (14:7) .

W piątek zagrały z MOSiR Bochnia i tutaj naprawdę musiały powalczyć. Mecz ostry i zacięty, posypało się dużo kar z jednej jak i z drugiej strony. Pierwszą połowę nieznacznie prowadziły szczypiornistki z Bochni, ale w drugiej połówce odrobiliśmy straty i zwyciężyliśmy 26:24(12:14).

Po dwóch wygranych mieliśmy zapewniony awans. W ostatnim meczu z gospodarzem UKS SP 14 Przemyśl pierwszą połowę trenerzy Jerzy Ringwelski i Mariusz Iwankowski dali pograć wszystkim dziewczynom i siły się wyrównały . Natomiast w drugiej zagrał już pierwszy skład i szybko odeszły z wynikiem 29:20 (12:11).

Tabela:
1 MKS Truso Elbląg 3 6 86:22
2 MOSiR Bochnia 3 4 90:76
3 UKS Olimpia Końskie 3 2 66:82
4 UKS SP 14 Przemysl 3 0 66:88

Turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w Piłce Ręcznej odbędzie się w Gnieźnie od 3-5 maja 2013r w Gnieźnie. Jesteśmy w grupie J z MKS MOS Gniezno która zajęła 1 miejsce w grupie C , GUKS Dwójka Łomża drugie miejsce w grupie A, SPR Łukovia Łuków drugie miejsce w grupie B. Czekają nas ciężkie spotkania. Wiedzą o tym trenerzy którzy ze swoimi drużynami juniorek zaszli na sam szczyt i chcą to powtórzyć.

Skład zespołu : Alicja Klarkowska, Magdalena Gnatkowska, Aleksandra Topolska, Karolina Bajraszewska, Dominika Dolegała, Natalia Gorząch, Dominika Hawryszko, Marta Kalinowska, Izabela Kurowska, Natalia Krystowska, Maria Michalska, Paulina Romanowicz, Małgorzata Szatkowska, Karolina Tchórzewska,Wiktoria Żukowska