› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Judo Camp po raz dziesiąty w Elblągu

27 dni temu    3.01.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Judo Camp po raz dziesiąty w Elblągu fot. Nadesłane

Kilkuset judoków w wieku od 11 do 20 lat w najbliższy weekend przyjedzie do Elbląga, by wziąć udział w Judo Camp „Szlifujemy talenty – poszukujemy mistrza”. Młodzi zawodnicy będą trenowali pod okiem Waldemara Legienia, dwukrotnego mistrza olimpijskiego w judo. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Judo Camp „Szlifujemy talenty – poszukujemy mistrza” wraca po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 6-8 stycznia w hali sportowo-widowiskowej przy Al. Grunwaldzkiej 135.

Wydarzeniem towarzyszącym Judo Camp jest akcja „Stop zwolnieniu z wuefu”, która odbędzie się w najbliższy czwartek (5.01). Uczniowie z klas VI-VIII elbląskich szkół podstawowych wezmą udział w zajęciach, które poprowadzi gość specjalny Judo Camp Waldemar Legień, sława polskiego judo, znakomity zawodnik i trener, dwukrotny mistrz olimpijski (Seul 1988, Barcelona 1992). Pokazowa lekcja w hali przy Al. Grunwaldzkiej 135 rozpocznie się o godz. 9 i potrwa około 45 minut.

Judo Camp to jedna z największych imprez sportowych, które cyklicznie są organizowane w Elblągu. Tegoroczna edycja będzie już dziesiątą.

- Mam nadzieję, że powyższa impreza będzie doskonałą sposobnością do zaprezentowania elbląskiej młodzieży tego szlachetnego, olimpijskiego sportu, który znajduje się w katalogu dyscyplin priorytetowych Miasta Elbląg – napisał do organizatorów Prezydent Witold Wróblewski, który objął honorowy patronat nad tą imprezą.

Organizatorzy z Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpia Judo Elbląg spodziewają się nawet 600 uczestników w wieku od 11 do 20 lat z Polski, a także z zagranicy: Czech, Litwy, Estonii. Trenerem prowadzącym konsultacje techniczne będzie Waldemar Legień.

- Poprzez organizację Judo Camp pragniemy pokazać elbląskim uczniom największe sławy polskiego sportu, które osiągnęły sukcesy na skalę światową, a tym samym zachęcać i promować sportowy tryb życia – informują organizatorzy. - Będzie to również znakomita okazja, aby rozpocząć kolejny sezon od dawki treningów technicznych i randori pod okiem wyśmienitych trenerów. Odbędą się również specjalistyczne seminaria dla trenerów – dodają. Wydarzenie jest organizowane przy wsparciu Prezydenta Witolda Wróblewskiego oraz Miasta Elbląg.

Judo w Elblągu cieszy się sporą popularnością. Tę dyscyplinę sportu trenuje w naszym mieście ponad 400 zawodniczek i zawodników w pięciu klubach. Szkolenie przynosi efekty, czego dowodem są medale zdobywane na mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych.

W 2022 r. siedmioro judoków otrzymywało co miesiąc stypendia sportowe za wysokie wyniki osiągnięte w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.