› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Jakie właściwości powinna mieć profesjonalna siatka sportowa?

› inne ponad rok temu    27.10.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Jakie właściwości powinna mieć profesjonalna siatka sportowa?

Siatki sportowe to obowiązkowy element przestrzeni przeznaczonej do uprawiania różnych dyscyplin. Choć na rynku jest wiele tego typu produktów, nie wszystkie sprawdzają się równie dobrze. Warto wiedzieć, czym się kierować podczas dokonywania wyboru. Co wyróżnia profesjonalną siatkę do sportowych zastosowań?

Siatka sportowa dopasowana do indywidualnych potrzeb

Przeznaczenie siatek sportowych to jeden z najważniejszych aspektów. Niektóre służą do wydzielania pola gry czy zabezpieczenia bramki. Dzięki nim możliwe staje się rozegranie meczu i zapewnienie zawodnikom odpowiednich warunków.

Na rynku dostępne są również siatki ochronne sportowe. Jak sama nazwa wskazuje, służą do zabezpieczenia terenu, gdzie uprawia się aktywność fizyczną. Zapobiegają wypadaniu piłek poza boisko, a tym samym zniszczeniom budynku lub pojazdów. Ponadto dzięki siatce nie ma ryzyka, że przypadkowi przechodnie zostaną boleśnie uderzeni.

Zamawiając siatkę, trzeba wiedzieć, do czego ma służyć. To zawęzi obszar poszukiwań i ułatwi znalezienie odpowiedniego producenta. Tylko dobrze dobrana siatka sportowa spełni swoje zadanie.

Właściwości profesjonalnych siatek sportowych

Jak można rozpoznać, czy siatki sportowe są w pełni profesjonalne i okażą się użyteczne? Jest kilka cech, którymi powinny wyróżniać się takie produkty.

Siatka sportowa – materiał odporny na działanie niekorzystnych czynników

To, z czego została wykonana siatka sportowa, ma wpływ na jej solidność. Gdy będzie używana na zewnątrz, powinien to być polietylen. Wykazuje odporność na działanie promieni UV, dodatkowo nie nasiąka wodą.

W przypadku siatki używanej wewnątrz budynku (np. na hali sportowej), równie dobrze sprawdza się polipropylen. Materiał ten jest bardzo wytrzymały. Nie ma więc ryzyka, że szybko się zniszczy.

Siatka sportowa – montaż, który nie sprawia problemów

Osoby, które zamawiają siatkę sportową, nierzadko zastanawiają się, jak będzie wyglądać jej montaż. Co do zasady nie jest to trudna czynność. Jeżeli jest to siatka zabezpieczająca sportowa na ogrodzenie, wystarczy naciągnąć ją pomiędzy słupkami.

Renomowany producent umożliwia skorzystanie z rozwiązań ułatwiających montaż. Należą do nich m.in. zastosowanie specjalnych elementów do napinania.

Warto ustalić istotne szczegóły przy składaniu zamówienia. To daje pewność, że zakupiony produkt spełni wszystkie oczekiwania.

Siatka sportowa – odpowiednie wymiary

Rozmiar to kluczowa kwestia. Szczególnie chętnie kupowane są siatki sportowe na wymiar. Idealnie pasują do boiska i są dostatecznie mocno napięte, dlatego nie ma ryzyka, że np. nie zatrzymają piłek.

Personalizowana siatka sportowa będzie niezawodna. Warto pamiętać, że jeśli jest źle dopasowana, nie spełnia swojego zadania. Ponadto jej zawinięte fragmenty prezentują się  nieestetycznie.

Profesjonalne siatki sportowe – cena

Czy solidne siatki na boiska sportowe to bardzo duży wydatek? Każdy inaczej rozumie to określenie. Obowiązujące na rynku ceny są zróżnicowane, ale należy unikać przesadnie tanich produktów.

W kwestii jakości nie należy iść na kompromisy. Z tego powodu najlepiej wybierać wysokiej klasy siatki sportowe – producent dbający o każdy szczegół w razie konieczności zapewni też fachowe doradztwo i pomoc w montażu. Dobra siatka ogrodzeniowa sportowa czy ta przeznaczona do bramek musi być przede wszystkim starannie wykonana. To podstawowe kryterium, jakim trzeba się kierować.

Niezawodne siatki na obiekty sportowe do wszystkich dyscyplin – aby je znaleźć, wystarczy sprawdzić ofertę renomowanego producenta.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.