› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Jakie wiązania snowboardowe kupić do butów snowboardowych?

› inne ponad rok temu    25.11.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jakie wiązania snowboardowe kupić do butów snowboardowych?

Wybierając poszczególne elementy naszego wyposażenia snowboardowego często zastanawiamy się, jak je do siebie dopasować. Niektórzy biorą pod uwagę ich design, inni zupełnie nie dbają o aspekt wizualny. Najważniejszym czynnikiem w tym przypadku jest jednak odpowiednie dopasowanie charakteru i twardości naszych produktów, dlatego dzisiaj podpowiadamy jak wybrać odpowiednie wiązania snowboardowe.

Do czego służą wiązania snowboardowe?

Element ten ma za zadanie łączyć nasze buty z deską. Dzięki niemu przenosimy naszą moc na snowboard, sterujemy nim i mamy z nim połączenie podczas wszelkiego rodzaju skoków i ewolucji. Jest to więc niezwykle ważny element, który nie tylko jest konieczny w naszym wyposażeniu, ale i ważne jest, by cechował się wysoką jakością, jak i odpowiednim dopasowaniem do łączących się z nim elementów.

Jak dobrać wiązania snowboardowe?

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem, pod względem doboru wiązań jest flex. Słowo to określa twardość poszczególnych elementów wyposażenia snowboardowego i jest określane wartością w przedziale od 1 do 10. Niskie wartości oznaczają niską twardość, a więc wysoką elastyczność – taki sprzęt jest lepszy dla osób początkujących lub preferujących miękki sprzęt do wykonywania tricków. Flex powyżej 6 cechuje wyposażenie twarde, skierowane do bardziej zaawansowanych użytkowników, stawiających na wysoką wydajność i precyzję. Zarówno deska, buty, jak i wiązania snowboardowe mają swoje oznaczenie twardości. Gdy chcemy, by całość naszego sprzętu snowboardowego współgrała ze sobą i dobrze pracowała, powinniśmy wybierać elementy o tym samym wskaźniku flexu. Wybór zaczynamy więc od deski, która będzie najlepiej dopasowana do naszych potrzeb, później dopasowując do niej buty i wiązania.

Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Na co zwrócić uwagę?

W wiązaniach snowboardowych najważniejsze jest to, jak trzymają naszą stopę. Zastosowane paski powinny być mocne i wytrzymałe, pewnie trzymające but, ale nie powodujące dyskomfortu. Jeżeli lubimy ciekawe rozwiązania możemy poszukiwania skierować na przykład ku ofercie marki Flow, której wiązania zamiast klasycznego zapinania mają system Speed-entry, w którym łyżka odchyla się do tyłu. Inną ciekawostką są wiązania snowboardowe marki Burton, które w ogóle nie posiadają łyżki, czy pasków, a łączą się ze specjalnym obuwiem od tego producenta jedynie przez podeszwę. W ofercie marki Flux znajdziemy za to wiązania snowboardowe z podstawami wykonanymi z aluminium, które dają zupełnie inne odczucia od klasycznych modeli z tworzyw.

Wiązania snowboardowe damskie, jak wiązania snowboardowe męskie występują także w różnych rozmiarach. Ten musi być dopasowany do rozmiaru naszego obuwia, by dobrze wspierał stopę.

Gdzie kupić wysokiej jakości wiązania snowboardowe?

Dobrze dobrane wiązania snowboardowe są w stanie oddać nam pełnię możliwości wyłącznie wtedy, gdy są wykonane z odpowiednich materiałów, przez doświadczone i znające się na temacie osoby. Powinniśmy wybierać modele znanych i cenionych przez innych snowboardzistów marek, gdyż one będą w stanie spełniać nasze oczekiwania i posłużą nam przez długi czas. Kupić wiązania snowboardowe przez internet możemy w zaufanym sklepie snowshop.pl, który oferuje szeroką ofertę modeli najlepszych producentów. Sklepy stacjonarne tego doświadczonego sprzedawcy znajdziemy w kilku miejscach, w których możemy wybrać nasz nowy sprzęt snowboardowy, jak i uzyskać profesjonalną poradę w kwestii doboru. Wiązania snowboardowe Warszawa znajdziemy pod adresami: Ostrobramska 38b na dzielnicy Praga oraz Wrocławska 25 na dzielnicy Bemowo. W trójmieście sklep SnowShop jest jeszcze łatwiejszy do odwiedzenia nawet przejazdem – wiązania snowboardowe Gdańsk znajdziemy w galerii City Meble, przy alei Grunwaldzkiej 211.

Wybierając nowe wiązania snowboardowe musimy brać pod uwagę resztę posiadanego lub kupowanego sprzętu snowboardowego. Dobre zgranie poszczególnych elementów pozwoli nam w pełni wykorzystać ich możliwości, a także cieszyć się świetnymi właściwościami i dobrą zabawą na stoku. 

Zainteresowany wyprzedażą nart? Kup online na -> SnowShop.pl lub odwiedź jeden z naszych sklepów stacjonarnych: 

Sklepy stacjonarne:

Warszawa, ul. Wrocławska 25

Warszawa, ul. Ostrobramska 38b

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.