› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Jak przygotować się do skoku na bungee?

› inne 9 miesięcy temu    24.02.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak przygotować się do skoku na bungee?

Skok na bungee to jedna z najpopularniejszych ekstremalnych rozrywek ostatnich lat. Skaczą wszyscy - młodsi, starsi, samodzielnie i dwójkami. Z czego wynika fenomen tego sportu i jak odpowiednio przygotować się do tego przedsięwzięcia? Bierzemy skok na bungee pod lupę!

Skok na bungee - o co chodzi?

Pod koniec lat 70. XX wieku skakać zaczęto w Wielkiej Brytanii. Dziś bungee jumping codziennie uprawiają tysiące ludzi na całym świecie. Bungee to nic innego jak skok z dużej wysokości na długiej elastycznej linie, wykonanej z gumowych włókien. Skakać można z mostów, dźwigów i specjalnie przygotowanych do tego celu platform. Niesamowite widoki i spora dawka adrenaliny gwarantowane!

Skok na bungee - gdzie znaleźć najlepszą ofertę?

Znalezienie odpowiedniej oferty nie powinno sprawić Ci żadnego problemu. W Internecie są setki firm, które zorganizują skok na bungee w dogodnym dla Ciebie miejscu. Możesz skakać między innymi w Białymstoku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku i w Warszawie. Miłośnikom pięknych widoków na pewno spodoba się także Zakopane. Ceny poszczególnych ofert są bardzo konkurencyjne. Przed wyborem organizatora warto znaleźć więcej informacji o firmie. Kluczowe tutaj są przede wszystkim certyfikaty dotyczące bezpieczeństwa skoków na linie. 

Skok na bungee - jak się przygotować?

Skakać na bungee mogą wszystkie osoby pełnoletnie. Jedynym warunkiem jest brak przeciwwskazań zdrowotnych. Niektóre firmy dopuszczają do skoków również osoby powyżej 16 roku życia (za pisemną zgodą opiekuna prawnego). Na platformę możesz zabrać ze sobą osobę towarzyszącą, która doda otuchy i uwieczni ten ważny dla Ciebie moment. Po krótkim instruktażu i poznaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa będziesz gotowy do skoku. Wystarczy szeroki uśmiech i pora realizować marzenie! 

Skok na bungee - co jeszcze warto wiedzieć?

Niektóre firmy za dodatkową opłatą przygotują dla Ciebie film ze skoku. Taka pamiątka sprawi, że będziesz na nowo przeżywał to wydarzenie przez kolejne lata. Skok na bungee możliwy jest także w parze. Jeśli dzielicie wspólne pasje i lubicie adrenalinę, takie wydarzenie tylko przypieczętuje Wasz związek. Co odważniejsi mogą nawet oświadczyć się podczas tego przedsięwzięcia! Pozostawiamy Twojej ocenie, czy lepiej zrobić to przed, czy po skoku. Oczywiście skok na bungee uzależniony jest od warunków atmosferycznych. Organizatorzy nie będą zezwalać na skoki przy słabej widoczności i silnym wietrze. Najlepiej trafić na słoneczny, bezchmurny dzień. Wtedy widoki będą niezapomniane.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.