II SALWATOR CUP 2015 – Elbląski Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt

ponad rok temu    1.12.2015
Informacja prasowa

W sobotę 28 listopada 2015r. w godzinach 10.30 – 18.30 w Hali Sportowej Gimnazjum nr 9 w Elblągu przy ul. Browarnej odbył się II SALWATOR CUP 2015 – Elbląski Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt. Organizatorem turnieju był Parafialny Uczniowski Klub Sportowy SALWATOR Elbląg.

W sobotnim turnieju wzięło udział 58 zespołów z 10 klubów (109 zawodników). Poza 3 elbląskimi klubami – MKS TRUSO Elbląg, SP 19 Elbląg i gospodarzy PUKS SALWATOR Elbląg, do naszego miasta przybyły zespoły SP 6 Kwidzyn, UKS TREFL Gdynia, SALOS Ełk, LUKS WILCZEK Wilkowo, KS IRAS AGROFEEZE Czaplinek, UMKS MIKRO Ełk oraz KURIAN VOLLEY Olsztyn. Turniej został rozegrany w czterech kategoriach wiekowych. Na sześciu boiskach rozegrano 201 spotkań. W kategorii „singli” rozegrano jednosetowe mecze. W kategorii „dwójek” i „trójek” rozegrano mecze do 2 wygranych setów. Każdy set rozgrywany był do 11 punktów (z wymaganą różnicą 2 punktów). Wiele spotkań było bardzo zaciętych. W „singlach” w wielu pojedynkach o zwycięstwie często decydowała najmniejsza z możliwych przewag. W „dwójkach” i „trójkach” wiele meczów zakończyło się tie-breakiem.

W kategorii „singli” zwyciężyła Ania Fiedorowicz (KURIAN VOLLEY Olsztyn), która w finale pokonała Darię Koziorzemską (LUKS WILCZEK Wilkowo) 11:5, trzecie miejsce zajęła Antosia Wiwatowska (UKS TREFL Gdynia), która pokonała Wiktorię Lipińską (SALOS Ełk ) 11:8.
W kategorii „dwójek” zwyciężył zespół LUKS WILCZEK Wilkowo I (Katarzyna Olszewska, Oliwia Kuberska), który w finale pokonał zespół UMKS MIKRO Ełk III (Julita Łuciuk, Adrianna Ramotowska) 2:0 (11:2, 11:8). W meczu o trzecie miejsce zespół SP 19 Elbląg II (Martyna Burzyńska, Klaudia Szymczyk) pokonał UMKS TREFL Gdynia (Olga Brüggermann, Aleksandra Woźniak) 2:0 (11:6, 11:7).
W kategorii „trójek” wygrał zespół UMKS MIKRO Ełk I (Gabrysia Szczotko, Matylda Ekstowicz, Nikola Mościcka), pokonując w finale UMKS MIKRO Ełk II (Michalina Przekop, Karolina Kuczyńska, Maja Kurzyk) 2:0 (11:5, 11:4). W meczu o brązowy medal KS IRAS AGROFEEZE Czaplinek III (Patrycja Kuzio, Małgorzata Michlewicz, Justyna Babiak) pokonał UMKS MIKRO Ełk IV (Zuzia Stryjewska, Marlena Pawłowicz, Julia Gołdowska) 2:1 (8:11, 11:6, 11:7)

Po zakończeniu każdej kategorii wiekowej udekorowano najlepszych zawodników. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe puchary, a zawodnicy z miejsc I – III pamiątkowe medale. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca od I do VIII otrzymali nagrody rzeczowe, pozostali drobne upominki. Dziękujemy wszystkim sponsorom za ufundowanie nagród: Urzędowi Miasta Elbląga, E-LECLERC Elbląg, Hurtowni Materiałów Biurowych JUREX w Elblągu, Firmie FALCO s.j., Bankowi Spółdzielczemu w Sztumie.

Serdecznie dziękujemy zawodnikom za udział w turnieju, rodzicom za gorący doping, trenerom, rodzicom oraz nauczycielom wychowania fizycznego za zgłoszenie zawodników.