dd II Edycja Turnieju Grand Prix w boksie z udziałem elbląskiego klubu UKS Kontra
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

II Edycja Turnieju Grand Prix w boksie z udziałem elbląskiego klubu UKS Kontra

› sporty walki ponad rok temu    20.02.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
II Edycja Turnieju Grand Prix w boksie z udziałem elbląskiego klubu UKS Kontra

W miniony czwartek 14 lutego 2013r. rozpoczęły się zmagania w drugim turnieju z cyklu Grand Prix. Tym razem najlepsi polscy amatorzy zawitali do Gdańska i w hali przy ulicy Kołobrzeskiej toczyli boje, zbierając punkty do startu w tegorocznych Mistrzostwach Polski Seniorów w boksie oraz Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

Do organizatorów zgłosiło się aż 187 zawodników z 60 klubów. Licznie zgromadzeni kibice w dniach 14-17.02.2013 r. mieli przyjemność obejrzenia jedenastu triumfatorów pierwszego GP. Największa rywalizacja miała miejsce w dywizjach półśredniej i półciężkiej – w tych wagach zgłoszono po 28 zawodników. Wśród pięściarzy nie zabrakło zawodników z UKS „Kontra” Elbląg.

Najlepiej w gdańskiej edycji „Grand Prix” zaprezentował się Arkadiusz Lubomski (waga 49 kg), który stoczył w drodze do finału dwa pojedynki: w walce ćwierćfinałowej pokonał jednogłośnie na punkty 3 : 0 Daniela Tarkę (KSW „Tygrys” Elbląg), a w walce półfinałowej nie dał szans zawodnikowi z Klubu „Bukowina” Wałcz Adamowi Walasowi, zwyciężając w II rundzie przez AB.

W pojedynku finałowym natomiast uległ stosunkiem punktów 2:1 faworytowi tej kategorii wagowej Dawidowi Jagodzińskiemu z „Hetmana” Białystok, tym samym plasując się na drugim miejscu tego „Grand Prix” w swojej kategorii wagowej.

Arkadiusz Lubomski ma już zapewniony start w Mistrzostwach Polski Seniorów, podobnie jak Grzegorz Brynda (52 kg), natomiast Andrzej Wasilewski (60 kg) oraz Michał Łoniewski (waga 81 kg) muszą jeszcze rywalizować o start w prestiżowej imprezie jaką są Mistrzostwa Polski w trzeciej edycji Turnieju „Grand Prix we Wrocławiu na przełomie lutego i marca b.r. Przypomnijmy, że od tego roku prawo startu w tego typu imprezach ma po ośmiu zawodników w każdej kategorii wagowej. Tym trudniej o kwalifikację, gdyż w kategoriach wagowych Wasilewskiego i Łoniewskiego jest wyjątkowo duża ilość zawodników.

Wiceprezes Zarządu UKS „Kontra” Elbląg Marek Siejk

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.