dd I Ty możesz zostać wilkiem morskim! Jachtklub Elbląg zaprasza na kurs
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

I Ty możesz zostać wilkiem morskim! Jachtklub Elbląg zaprasza na kurs

› wodne ponad rok temu    2.05.2013
Bartosz Ponichtera
komentarzy 1 ocen 3 / 100%
A A A
I Ty możesz zostać wilkiem morskim! Jachtklub Elbląg zaprasza na kurs fot. www.zagle.com.pl

Spełniając oczekiwania wszystkich żeglarzy JACHTKLUB ELBLĄG organizuje kurs żeglarski obejmujący zakres wiedzy i umiejętności wymaganych do uzyskania patentu żeglarza jachtowego i patentu jachtowego sternika morskiego. To wszystko już za niespełna dwa tygodnie w siedzibie Jachtklubu Elbląg przy ulicy Radomskiej.

Rozpoczęcie kursu (zajęcia organizacyjne i pierwszy wykład) odbędzie się 11 maja 2013r. godz. 09.00 w sali szkoleniowej Jachtklubu Elbląg ul. Radomska 29. Jachtklub Elbląg położony jest na zachodnim brzegu rzeki Elbląg - jadąc w kierunku Gdańska mostem Unii Europejskiej widać przystań po prawej stronie – należy zjechać z mostu pierwszym zjazdem w lewo i jeszcze raz w lewo przejechać pod mostem około 500 m i skręcamy w prawo lekko do góry 50 m- Hotel „WODNIK”.

Zapisy przyjmuje telefonicznie lub osobiście sekretariat Jachtklubu Elbląg ul. Radomska 29, tel. 552326720. Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbędą się w miesiącach maj-czerwiec 2013r. Kurs żeglarski składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

Część teoretyczna to cykl wykładów: przepisy, budowa jachtów, teoria żeglowania, zasady eksploatacji oraz manewrowania jachtem pod żaglami i na silniku, podstawy locji, wiadomości z zakresu ratownictwa wodnego, wiadomości z zakresu meteorologii, pomoce nawigacyjne, podstawowe zasady ochrony wodnego środowiska naturalnego, podstawowe przepisy prawa drogi na morskich i śródlądowych drogach wodnych, etykieta jachtowa. Każdy z uczestników otrzyma przed kursem możliwość kupna książki wraz z płytą CD z profesjonalnym programem szkolenia.

Część praktyczna kursu żeglarskiego to szkolenie umiejętności praktycznych: manewry pod żaglami, manewry jachtem żaglowym na silniku, kierowanie załogą, praca w charakterze członka załogi, prace bosmańskie. Kursy żeglarskie na patent żeglarza jachtowego i jachtowego sternika morskiego kończą się państwowym egzaminem teoretycznym i praktycznym.

Patent żeglarza jachtowego uzyskuje osoba, która: ukończyła 14. rok życia; zdała egzamin z wymaganej wiedzy i umiejętności.

Patent jachtowego sternika morskiego uzyskuje osoba, która: ukończyła 18. rok życia; odbyła co najmniej dwa rejsy po wodach morskich w łącznym czasie co najmniej 200 godzin żeglugi; zdała egzamin z wymaganej wiedzy i umiejętności.

Pozytywna ocena z egzaminu skutkuje otrzymaniem Patentu Żeglarza Jachtowego lub Patentu Jachtowego Sternika Morskiego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ majtek
ponad rok temu ocena: 100%  1
A ile za ten kurs trzeba zapłacić?
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.