› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

I liga poza zasięgiem elbląskiego klubu

› tenis ponad rok temu    4.02.2016
Maciej Markowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
I liga poza zasięgiem elbląskiego klubu fot. archiwum elblag.net

Bardzo często okazuje się, że granica pomiędzy sukcesem a jego brakiem jest wyjątkowo cienka. Najlepiej tę tezę zilustrować można przy pomocy sportu. Tę granicę dobrze poznali ostatnimi czasy zawodnicy Elbląskiego Klubu Sportowego Mlexer, którzy już po 11 seriach gier ostatecznie stracili swoją szansę na promocję do I ligi, choć do ostatniej kolejki wciąż jeszcze tliła się nadzieja na odwrócenie niekorzystnej sytuacji. Warunkiem sine qua non było jednak spełnienie 3 podstawowych założeń.

Na dwa mecze przed zakończeniem pierwszej rundy o mistrzostwo II ligi ekipa Mlexera traciła do czwartego miejsca, które okupowała drużyna SKS-u Warszawa, 4 punkty. Bezpośredni konkurent miał przed sobą wciąż jeszcze jedno spotkanie do rozegrania. Ażeby realnie myśleć o przeskoczeniu w tabeli SKS-u, elbląscy ping-pongiści musieli wygrać dwa ostatnie starcia ze Spójnią II Warszawa oraz Luks Warmią Lidzbark Warmiński, ale przede wszystkim liczyć na potknięcie czwartego zespołu II ligi w meczu z Mazovią Mińsk Mazowiecki.

Tenisiści stołowi Mlexera zaczęli bardzo pewnie od pokonania Spójni II Warszawa 7:3. Następnym krokiem było pokonanie w meczu wyjazdowym zespołu Luks Warmii. Elblążanie – grając dzień po spotkaniu z warszawianami – spisali się jeszcze lepiej i nie dali szans przeciwnikom wygrywając 9:1. Pozostawało już tylko czekać na rezultat końcowy meczu SKS – Mazovia, który odbywał się tego samego dnia – 5 godzin później. Ku rozpaczy zawodników Mlexera nie doszło do żadnej niespodzianki, za którą trzeba by było uznać zwycięstwo ping-pongistów z Mińska Mazowieckiego. SKS zatriumfował po wysokiej wygranej nad gośćmi 7:3 i dzięki temu awansował w tabeli II ligi na 3 lokatę wyprzedzając po drodze GKTS Wiązowna.

Mlexer zajął ostatecznie 5 miejsce i będzie rywalizował z pozostałymi drużynami – prócz najlepszej czwórki – o jak najlepszy wynik na koniec rundy zasadniczej w przedziale 5-12. Zamiast myśleć o awansie pozostała elblążanom walka o spokojny byt. Ekipy z miejsca 11 i 12 opuszczą szereg drugoligowców, a drużyna z miejsca 10 będzie walczyła w turnieju barażowym o utrzymanie w II lidze z ekipami, które zajęły drugie miejsce w III lidze mazowieckiej oraz warmińsko-mazurskiej.

 

Wyniki 10 i 11 kolejki:

Mlexer Elbląg – KS Spójnia II Warszawa  7:3

Luks Warmia Lidzbark Warmiński – Mlexer Elbląg  1:9

 

Tabela końcowa:

1. UKS Victoria Repro Płock (11 meczów / 21 punktów / 74:36 bilans)

2. SCKiS Hals Wadowicz Warszawa (11 / 20 / 96:14)

3. SKS 40 Warszawa (11 / 17 / 71:39)

4. GKTS Wiązowna (11 / 16 / 76:34)

__________________________________________________________

5. Mlexer Elbląg (11 / 15 / 63:47)

...

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.