dd I Elbląski Bieg Wiosny
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

I Elbląski Bieg Wiosny

› lekkoatletyka ponad rok temu    15.03.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
I Elbląski Bieg Wiosny

25 marca w Bażantarni odbędzie się I Elbląski Bieg Wiosny. Mimo że udział w imprezie jest bezpłatny, organizatorzy apelują do uczestników o wcześniejsze zapisy, by mogli sprawniej przygotować zawody. Na razie na liście startowej jest ponad 60 osób.

Od kilku lat w Elblągu Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni organizowało w marcu, z okazji Dnia Kobiet, Leśny Półmaraton. W tym roku, w związku z uszkodzeniami czerwonego szlaku, spowodowanymi przez ostatnią powódź, dystans będzie krótszy, zmieni się więc nazwa zawodów, ale najważniejsze zasady pozostaną bez zmian.

Udział w zawodach jest bezpłatny, mają one formę koleżeńską, nie ma numerów startowych, medali, nagród, każdy z zawodników sam też mierzy sobie czas. Gwarantujemy za to serdeczną atmosferę, kawę, herbatę i coś słodkiego na mecie, a dla każdej z pań – kwiatek

– informują EL Aktywni.

Przeciągająca się zimowa pogoda oraz terminy podobnych zawodów blisko Elbląga spowodowały, że nasz bieg zaplanowaliśmy na 25 marca, akurat parę dni po nadejściu kalendarzowej wiosny, stąd nazwa – Elbląski Bieg Wiosny. Celem biegu jest propagowanie zdrowego stylu życia, wspólna zabawa i integracja osób aktywnych fizycznie a przy okazji sprawdzenie swojej aktualnej dyspozycji biegowej

– dodają organizatrzy

Start i meta zawodów będzie znajdować się na polanie za muszlą koncertową, przy drodze od ogrodów działkowych. Na uczestników będą czekały dwa dystanse – 5 km (jedna pętla) lub 10 km (dwie pętle). Trasa będzie biegła głównie po szlaku Green Velo.

Po takiej zimie większość tras w Bażantarni nie będzie nadawała się teraz do biegania, stąd wybór szlaku Green Velo

– tłumaczą organizatorzy.

Zapisy na I Elbląski Bieg Wiosny trwają na stronie elektroniczne.zapisy.pl. Na liście startowej jest obecnie ponad 60 osób.

Link do zapisów: https://elektronicznezapisy.pl/event/2566/strona.html

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.