› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Hokeistka z Elbląga na Turnieju Czterech Narodów w Islandii

ponad rok temu    15.11.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Hokeistka z Elbląga na Turnieju Czterech Narodów w Islandii fot. Nadesłane

W sobotę 12 listopada zakończył się Turniej Czterech Narodów Juniorek U18 w hokeju na Lodzie w Reykiaviku. Z orzełkiem na piersi wystąpiły dwie zawodniczki z Elbląga: Maja Brzezińska (16 lat) i Julia Grzelak (17 lat), które hokejowego abecadła uczyły się w elbląskim UKS Wikingowie.

To był rewelacyjny debiut Mai Brzezińskiej w wydarzeniu takiej rangi! Pierwszego dnia turnieju Polki pokonały gospodarzy Turnieju - Islandię z wynikiem 3:2. Pierwszą bramkę dla Polek strzeliła Maja. Drugiego dnia przeciwniczkami Orlic była drużyna z Wielkiej Brytani.

Jedyną bramkę dla Reprezentacji strzeliła grająca z numerem 8 Maja Brzezińska, która po meczu została nagrodzona tytułem MVP jako najlepsza zawodniczka meczu.

W sobotnim spotkaniu przeciwko drużynie z Hiszpanii Maja strzeliła kontaktową bramkę na 3:4, ale niestety Polkom zabrakło czasu na zremisowanie spotkania. Komentatorzy bardzo chwalili Maję za jej odważną, szybkę grę i docenili ciężką pracę na lodzie jaką wykonała dla swojej drużyny zdobywając bramki i asystując przy innych.

Historia Mai i Julki pokazuje, że w mieście bez tradycji hokejowych, w których nie ma drużyn seniorskich hokeja na lodzie rodzą się talenty hokejowe, które dobrze rozwijane mogą dać początek do występów w dużych imprezach hokejowych rangi międzynarodowej. Trenerzy UKS Wikingowie - Ireneusz Wala i Krzysztof Kurnicki nauczyli dziewczyny podstaw i znaleźli drogę do dalszego rozwoju zawodniczek. A udany występ w Kadrze Narodowej to już ich ciężka praca oraz determinacja Mai i Julii oraz poświęcenie ze strony rodziców.

Zawodniczkom życzymy powodzenia, przed nimi klubowe występy ligowe w hokeju kobiet oraz wiosenny udział w Mistrzostwach Świata w barwach biało-czerwonych!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.