› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Gumy do ćwiczeń uniwersalną pomocą podczas treningu

› inne ponad rok temu    8.12.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gumy do ćwiczeń uniwersalną pomocą podczas treningu

Czas to jedna z tych wartości, której regularnie nam brakuje. W miarę upływu lat, co raz więcej mamy obowiązków. Jednak chcemy mimo wszystko dbać o własną sylwetkę oraz o formę. W takiej sytuacji trening na siłowni jest często niemożliwy. Brak czasu i sił, a dodatkowo podróż wraz z kosztami karnetów potrafią skutecznie odstraszyć. Jak to zatem pogodzić? Jednym ze sposobów jest zacząć trenować w domu. Własny sprzęt oraz własna przestrzeń do ćwiczeń w domu to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą oszczędzając czas, zachować dobrą formę. Pojawia się pytanie: jak ćwiczyć i jakie urządzenia wybrać?

Zniweluj niepotrzebne przerwy między ćwiczeniami!

Pierwszą podstawową zaletą ćwiczenia w domu jest fakt, że możemy sobie zapewnić spokój i ciszę. To oczywiście zależy od naszych upodobań, gdyż są tacy, którzy lubią trenować w gwarze oraz przy dużej ilości ludzi. Jednak często wiąże się to z długim oczekiwaniem na wolne miejsce przy przyrządzie do trenowania. Problem jaki się wtedy pojawia to stygnięcie mięśni, co prowadzić może do kontuzji. Alternatywa w postaci w domu to zawsze wolne narzędzia i brak nadprogramowych przerw między ćwiczeniami. Dodatkowym udogodnieniem jest fakt, że zacząć można w każdej chwili. Nie potrzeba nigdzie jechać, ani płacić za karnet. Wszystko mamy pod ręką, a istnieje wiele poradników, jak wykonać trening bez żadnych narzędzi, a jedynie z przedmiotami występującymi w domu.

Optymalnie i bez ryzyka kontuzji

Kolejnym bardzo modnym urządzeniem wykorzystywanym nie tylko podczas treningu w domu ale i na siłowni są elastyczne gumy do ćwiczeń. Na stronie trainingshowroom.com masz możliwość zakupu całego kompletu gum o różnym oporze. Dzięki odpowiedniej mieszance zapewniają one komfort i wytrzymałość, przez co nie powodują obtarć ani odparzeń. Możesz z nimi robić absolutnie wszystko. Od rozgrzewki, po trening siłowy całego ciała, a dodatkowo, w przypadku niektórych ćwiczeń mamy okazję uruchomić partie mięśni nie pracujące podczas klasycznych treningów. Gumy są bardzo wszechstronne, gdyż mogą przydać się w razie urazów do poprawy i przyspieszenia procesu rehabilitacyjnego. Jednocześnie jest to produkt bardzo bezpieczny, gdyż dostosowuje się do siły naszych mięśni, ogromnie niwelując tym ryzyko kontuzji.

Wysoka jakość gwarancją dobrego treningu

Główna efektywność gum do ćwiczeń leży również w ich konstrukcji i składzie, z jakiego są wykonane. Dzięki temu można uzyskać unikatową siłę oporu, przez co dopasujesz je do treningu odpowiednich partii mięśni oraz do pożądanego obciążenia. Dodatkowo, chcąc poprawić efektywność ćwiczenia można dołożyć jedną lub dwie gumy jednocześnie. Spektrum ćwiczeń, jakie można dzięki nim wykonywać jest przeogromna. Możesz ich wykorzystać na co dzień przy podciąganiu, rozciągając gumę nogami. Tak samo podczas przysiadów lub nieco bardziej klasycznego napinania gumy nad głową, co sprawi, że nasze barki już po kilku powtórzeniach będą palić. Samo naciąganie ich za pomocą jakichkolwiek partii mięśni niesamowicie uaktywni mięśnie i poprawi wytrzymałość. Skutecznie pomogą także podczas klasycznych pompek. Wystarczy nałożyć gumę na obie ręce i trzymając ją na wysokości przedramion rozciągnąć maksymalnie. W tym momencie można albo przejść do wykonywania pompek, bądź pozostać w takiej pozycji. Wzmocni to niebywale mięśnie ramion.

Jedno urządzenie umożliwi wykonanie mnóstwa ćwiczeń

Innym sposobem na trening w domu jest zakup stepu treningowego. Jest to bardzo proste urządzenie i bywa często niedoceniane. Mimo to można na nim wykonać masę ćwiczeń fitnesowych, rozwijających praktycznie wszystkie partie mięsni. Step świetnie sprawdzi się przy wykonywaniu tak zwanych dipów. Polega to na oparciu się o przyrząd rękami trzymanymi za ciałem, przy jednoczesnym wyprostowaniu nóg i podtrzymywaniu się na piętach, mogą być też ewentualnie skulone pod siebie. Prostując i uginają łokcie mocno zaangażujesz mięśnie trójgłowe ramion, dzięki czemu wykonasz skuteczny trening. Oprócz tego step będzie świetnym podwyższeniem do pompek. Oczywiście można też wykonywać przeskoki z nogą na stepie, należące głównie do ćwiczeń kondycyjnych. Wybierając tego rodzaju sprzęt należy jednak zwrócić uwagę na jego odpowiednie wykonanie. Warto upewnić się czy ma on trzystopniową regulację wysokości oraz powierzchnię antypoślizgową. Wierzchnia część urządzenia powinna być pokryta gumą z wypustkami. Jest to o tyle istotny element, gdyż skutecznie zapobiegnie wszelkiego rodzaju poślizgnięciom. W przeciwnym razie możesz nabawić się bardzo nieprzyjemnych kontuzji, w postaci zwichnięć czy naciągnięć.

Zacznij trenować w domu jak w siłowni!

Zabieganie i ogrom obowiązków to częste przyczyny zaniedbania pracy nad własną sylwetką. Nie pomaga w tym siedzący tryb życia, jaki w większości uprawiamy. Jeśli spotyka to także Ciebie, rozważ trening w domu. Ilość ćwiczeń, które są możliwe do wykonanie w pełni efektywnie we własnym pomieszczeniu jest ogromna. Zaś rynek jest pełen przyrządów pomagających optymalizację pracy nad własnym ciałem. Kup produkty do ćwiczeń w domu i skończ z wymówkami! Przestań martwić się brakiem czasu oraz dużą odległością od siłowni! Spraw, by Twój dom stał się profesjonalną siłownią tylko dla Ciebie! Po pewnym czasie, będziesz mógł cieszyć się fantastyczną sylwetką, nie wydając przy tym tak wielu pieniędzy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.