› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Gdańscy siatkarze z Pucharem Prezydenta Elbląga

› siatkówka ponad rok temu    23.07.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
2 zdjęćGdańscy siatkarze z Pucharem Prezydenta Elbląga fot. MOSiR w Elblągu

Jakub Konopka i Michał Przekop zdobyli Puchar Prezydenta Elbląga w siatkówce plażowej. W finale turnieju rozgrywanego na boisku przy Tawernie Tortuga duet z Gdańska pokonał elbląską parę Wojciech Strzyżewski/Dawid Strzyżewski 21:12.

Dwanaście drużyn stanęło do walki w turnieju siatkówki plażowej, w którym główną nagrodą był Puchar Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. Zawody rozegrane zostały w ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em 2019”. W imprezie, oprócz zespołów z Elbląga, rywalizowały dwie ekipy z Gdańska oraz dwa zespoły reprezentujące Kępki. Kilka minut po godz. 9 boisko przy Tawernie Tortuga zapełniło się miłośnikami siatkówki na piachu. I mimo, że początkom sportowej rywalizacji towarzyszyły opady deszczu, to z każdą minutą pogoda coraz bardziej sprzyjała zawodnikom. Natomiast najważniejsze mecze turnieju rozegrane został już przy pięknej słonecznej aurze.

Tradycyjnie zawody rozegrane zostały systemem brazylijski, a to oznaczało, że dwie porażki eliminowały zespół z turnieju. I tak okazało się, że do półfinału awansowały ekipy, które na piasku prezentowały naprawdę wysoki poziom siatkówki. W pierwszym półfinale zespół Synowie Anarchii grający w składzie Wojciech Strzyżewski/Dawid Strzyżewski bez większych problemów ograli ekipę KiM w składzie Kamil Tomczak/Marcin Karwacki 21:16. Podobnie rywalizacja wyglądała w drugim półfinale, w którym Yolo (Jakub Konopka i Michał Przekop) pokonali ekipę Major i Przyjaciele (Kamil Dobosz/Mariusz Bauszewski) 21:15.

Przegrani z meczów półfinałowych zmierzyli się w walce o brązowe medale, natomiast zwycięzcy spotkali się w wielkim finale. Nim jednak rozegrała się walka o puchar Prezydenta Elbląga na boisku zobaczyliśmy ekipy Major i Przyjaciele oraz KiM, które starły się o trzecie miejsce. Od początku gra była bardzo wyrównana, a żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać znaczącej przewagi. Dopiero w końcówce meczu Kamil Tomczak i Marcin Karwacki z zespołu KiM przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę pokonując rywali 21:18. Natomiast w wielkim finale Synowie Anarchii stanęli oko w oko z gdańską ekipą Yolo. Wyrównany był tylko początek meczu, a im dłużej trwał finał, tym coraz większa zarysowywała się przewaga zespołu z Gdańska. Ostatecznie para Jakub Konopka/Michał Przekop zwyciężyła 21:12 i sięgnęła po Puchar Prezydenta Elbląga.

Po ostatnim meczu odbyło się uroczyste nagrodzenie trzech najlepszych drużyn, które z rąk przedstawiciela Urzędu Miejskiego w Elblągu otrzymały puchary i medale. Drugi tego lata turniej siatkówki plażowej rozegrany zostanie w niedzielę, 18 sierpnia, na boisku przy Tawernie Tortuga. Tym razem siatkarze zagrają o Puchar Dyrektora MOSiR. Zgłoszenia przyjmowane będą mailowo do dnia 15 sierpnia na adres: imprezy@mosir.elblag.eu. W zgłoszeniu należy podać nazwę zespołu, imię i nazwisko zawodników, telefon kontaktowy do kapitana zespołu oraz nazwę reprezentowanego miasta. Ilość miejsc ograniczona, a o uczestnictwie w turnieju decyduje kolejność zgłoszeń.

Klasyfikacja końcowa:

1. Yolo (Jakub Konopka/Michał Przekop)

2. Synowie Anarchii (Wojciech Strzyżewski/Dawid Strzyżewski)

3. KiM (Kamil Tomczak/Marcin Karwacki)

4. Major i Przyjaciele (Kamil Dobosz/Mariusz Bauszewski)

5. TSS (Michał Skorupa/Jacek Kalwas)

6. All In (Piotr Nowokrzewski/Marcin Nowokrzewski)

7. Lady Pank (Bartłomiej Tabero/Krystian Miałdun)

8. PWD (Rafał Balewski/Marek Zwierz)

9. Kucik Team (Łukasz Kuciński/Rafał Adamkowski)

10. Angry Crew (Radosław Nowokrzewski/Adam Nowokrzewski)

11-12. Krótka Piłka (Piotr Szałkowski/Wojciech Szałkowski)

11-12. Zdrajcy (Marek Panimasz/Jarosław Olszewski)

Organizatorami turnieju byli: Prezydent Elbląga – Witold Wróblewski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Tawerna Tortuga.

MOSiR w Elblągu

 • Gdańscy siatkarze z Pucharem Prezydenta Elbląga
 • Gdańscy siatkarze z Pucharem Prezydenta Elbląga
ilość zdjęć 2 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.